Podsumowanie konferencji InfoMeet w Katowicach - Leadership Center

Podsumowanie konferencji InfoMeet w Katowicach

W sobotę 5 października pojawiliśmy się na  konferencji InfoMeet należącą do serii spotkań profesjonalistów branży IT. Wykorzystaliśmy całe osiem godzin na wzbogacenie swojej wiedzy tworząc inspirację do dalszego działania.

Prezentacja merytoryczna: Dlaczego wszyscy ludzie kłamią i jak to zmienić

Podczas swojego pierwszego wykładu Mariusz Kapusta prezentował doświadczenia związane z budowaniem zespołów opartych na zaufaniu. Żeby efektywnie działać jako zespół, a nie grupa osób trzeba sobie ufać. Można to zrobić na różne sposoby. Nasze doświadczenie pokazuje, że poznanie siebie dzięki typom osobowości potrafi zbudować podstawy pod solidne rezultaty.

Oferta Leadership Center

Podstawą dobrej współpracy jest szanowanie czasu drugiej osoby, a taką możliwość daje innowacyjna forma prezentacji jaką jest “Pecha Kucha”. Ciekawe jest to, że zawiera ona tylko 20 slajdów, z których każdy wyświetla się 20 sekund, a prowadzący musi się z omówieniem go w tym czasie zmieścić.

Taką formę wymyślili Japończycy aby zaoszczędzić czas i skupić uwagę głównie na kluczowym przekazie.

Zdajemy sobie sprawę, że oszczędność czasu to istotna umiejętność, dlatego nasza oferta jest stworzona w tej jakże ergonomicznej formie.  Nasz kluczowy przekaz to informacje na temat tego jakie problemy pomagamy rozwiązać oraz jak wygląda nasz sposób pracy. Dodatkowo nasze doświadczenie wychodzi poza obszar IT. Skutecznie potrafimy przekazać wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania projektami działy produkcji, HR, prawnicze, działy sprzedaży.

Czego SCRUM Guide Ci nie powie – czyli co naprawdę oznacza wdrożenie SCRUM

Na kolejnym wykładzie chcieliśmy pokazać, że jeżeli ktoś myśli o wdrożeniu SCRUM w firmie, to nie wystarczy poprzestać na tym, o czym mówi główny „podręcznik” do SCRUM, czyli Scrum Guide. Trzeba spojrzeć szerzej i tutaj z pomocą przychodzą takie standardy jak PMBOK, czy KISS PM. SCRUM jest standardem wytwarzania oprogramowania, a nie metodą na zarządzanie projektami! Jeżeli chcesz zarządzać projektami IT z sukcesem, a w szczególności pracować z innymi działami niż IT to nie możesz poprzestać na SCRUM.

Mariusz Kapusta
Mariusz Kapusta
Ekspert zarządzania projektami z ponad 17 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od prawie 9 lat jest też właścicielem firmy Leadership Center. Autor książki „Zarządzanie projektami krok po kroku” i twórca metody 12 pytań, które w bardzo prosty sposób uczą zarządzania projektami. Z pasją tworzy gry symulacyjne dla managerów. Triathlonista i maratończyk. Wielbiciel Rozwoju Osobistego, czemu daje wyraz na mariuszkapusta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *