Jak zrealizujesz projekt w za krótkim terminie? - Leadership Center

Jak zrealizujesz projekt w za krótkim terminie?

WYZWANIE 3: Jak zrealizujesz projekt w za krótkim terminie?


Dziś wyzwanie z którym prawdopodobnie miałeś okazję się już zmierzyć, prawdopodobnie nie jeden raz…

Sytuacja jest następująca… Pracujesz nad pewnym projektem, nie pierwszym i pewnie nie ostatnim ale wyjątkowo trudnym. Pracujesz więc nad nim już naprawdę bardzo długo i bardzo ciężko. Zależy Ci na tym projekcie (chyba tylko Tobie, bo pozostali standardowo umywają ręce i między jedną przerwą na papierosa a drugą wzdychają znacząco udając jak to przytłacza ich ogrom pracy..)

Projekt różni się od innych, które już realizowałeś swoimi rozmiarami, naprawdę inwestycja realizowana z rozmachem. Jedno, co się nie zmieniło to to, że jak 90% projektów realizowanych w Twojej firmie ma nierealny termin wykonania, który rzecz jasna zbliża się zbyt szybko.

Wiesz już więc, że nie wyrobisz się na czas. Nie ma takiej opcji.  Zarząd jak zwykle nieugięty, mocno naciska na termin, nie ma nawet sensu dyskutować. Pan prezes czeka na rekomendację od Ciebie.

Co odpowiesz i zrobisz?

A Tak długo masujesz Excela i  starasz się zrobić więcej równolegle, że w końcu się harmonogram mieści w terminie

B Mówisz, że niemożliwe i proponujesz wydłużenie terminu

C Proponujesz, że do określonej daty wdrożysz część, a resztę zrobi się po uruchomieniu projektu

D Prosisz o więcej ludzi do zespołu, bo to skróci czas realizacji

E Własna odpowiedź w komentarzu

 

A może zrobisz coś innego? Wybierz odpowiedź, albo napisz swoją w komentarzu. Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. W piątek poznasz najbardziej prawdopodobne scenariusze do każdej z odpowiedzi

Sprawdź odpowiedzi

{zdj: foter.com}

Mariusz Kapusta
Mariusz Kapusta
Ekspert zarządzania projektami z ponad 17 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od prawie 9 lat jest też właścicielem firmy Leadership Center. Autor książki „Zarządzanie projektami krok po kroku” i twórca metody 12 pytań, które w bardzo prosty sposób uczą zarządzania projektami. Z pasją tworzy gry symulacyjne dla managerów. Triathlonista i maratończyk. Wielbiciel Rozwoju Osobistego, czemu daje wyraz na mariuszkapusta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *