Jedna, prosta rzecz, która w ciągu 12 minut zmieni Twój sposób pracy na lepszy - Leadership Center

Jedna, prosta rzecz, która w ciągu 12 minut zmieni Twój sposób pracy na lepszy

Zacznę od trudnego pytania

Jesteś częścią rozwiązania czy częścią problemu?

Wierzysz, że coś zadzieje się samo czy bierzesz odpowiedzialność, żeby to zrobić? Masz milion powodów dlaczego Twojego projektu nie da się zakończyć z sukcesem czy masz plan na to jak ten sukces osiągnąć?

Dziś opowiem Ci jak być częścią rozwiązania….

Gdy zaczynałem pracę mój manager pokazał mi bardzo prostą kartkę taką jak ta:

being-a-winner-5-638

z zasadami zwycięzców i przegranych. Zrobiło to na mnie bardzo duże wrażenie, wziąłem ją sobie do serca i zawsze starałem się realizować część poświęconą zwycięzcom.

Trzymanie się tych zasad na co dzień nie jest łatwe. One są proste ale nie są łatwe w zastosowaniu. Na głowie mamy coraz więcej do zrobienia, goni nas czas, realizujemy coraz więcej projektów i zadań.

W ciągu kilkunastu lat mojej pracy przekonałem się, że fundament jest najważniejszą rzeczą.

Pilnowanie podstawowych rzeczy sprawia, że jesteśmy w stanie osiągnąć nadzwyczajne rezultaty.

Chcę Ci pokazać jedną, prostą rzecz od której możesz zacząć dzisiaj w ciągu 12 minut, żeby zmienić to jak pracujesz.

Brzmi prosto? Takie właśnie jest. Wszystko zaczyna się od wizji, od tego co chcesz osiągnąć. Dlaczego? Dlatego, że sprzedając wizję swojemu zespołowi jesteś w stanie ukierunkować ich na konkretne działania. Dzięki temu nie będą wymyślać i dodawać od siebie czegoś czego nie chcesz. Skupią się na tym, żeby zrealizować to co jest w projekcie potrzebne od a do zet. Nie ograniczy to ich kreatywności a ukierunkowuje ją na to, żeby dostarczyć cele projektu.

Jak to zrobić?

Znajdź 12 minut, dosłownie 12 minut, kartkę papieru, coś do pisania i odpowiedz sobie na 12 pytań projektowych KISS PM™ i zobacz jak wygląda ta historia. Jeżeli jest ona spójna to masz swoją wizję. Jeżeli nie, to pracuj tak długo aż będzie spójna na tyle, że będziesz mógł stanąć przed grupą ludzi, opowiedzieć im o tym projekcie a oni powiedzą “tak, wchodzimy to”.

Czy uda się od pierwszego razu?

Nie. To wymaga kilku powtórzeń. Natomiast wizja projektu, czyli jasna odpowiedź na 12 pytań to jest coś, co sprawi że nie będziesz się zastanawiać dlaczego ludzie zrobili coś całkiem innego niż oczekiwałeś. Dzięki wizji sprzedasz projekt, kupisz ludzi do projektu i zrealizujesz to szybko i skutecznie. Zacznij od pierwszych 12 minut.

 

Nie znasz 12 pytań KISS PM ™ – poznaj je na darmowym kursie

Chcesz zobaczyć zastosowanie w praktyce? – sprawdź nasze wdrożenie 

i pobierz raport PM w HR, gdzie znajdziesz case study wg. 12 pytań KISS PM™

Mariusz Kapusta
Mariusz Kapusta
Ekspert zarządzania projektami z ponad 17 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od prawie 9 lat jest też właścicielem firmy Leadership Center. Autor książki „Zarządzanie projektami krok po kroku” i twórca metody 12 pytań, które w bardzo prosty sposób uczą zarządzania projektami. Z pasją tworzy gry symulacyjne dla managerów. Triathlonista i maratończyk. Wielbiciel Rozwoju Osobistego, czemu daje wyraz na mariuszkapusta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *