7 grzechów głównych kierownika projektu - Leadership Center

7 grzechów głównych kierownika projektu

Dzisiaj inspiracja biblijna. Można tak jak, dosyć trzeźwo zauważył Keshu, działać zanim się zorientujesz, że plan jest bez sensu, bo po co psuć sobie humor ;), albo… wystrzegać się tego, przed czym już Biblia przestrzega :).

Przeczytaj, pobierz infografikę, wydrukuj, przyklej nad biurkiem i wystrzegaj się tych 7 grzechów! 😉

 

7 grzechów głównych kierownika projektu

 

1. Pycha – ten projekt się uda bo jest mój! Nic bardziej mylnego! To złudzenie. To, że jest Twój daje Ci złudzenie kontroli, ale nie daje gwarancji sukcesu!

2. Chciwość – “Weźmy Jeszce to!” Napychanie projektu zbyt wieloma celami go po prostu dobije. Dodawaj to, co dasz radę dowieźć. Przestań, gdy zaczniesz mówić “jakoś damy radę” albo “zrobimy w międzyczasie”

3. Niedbalstwo – nie bazgraj po żółtych karteczkach, bo ich później ich nie rozczytasz. I nici z planowania 😉

4. Zawiść – “A bo oni to mają…” – nie patrz na inne zespoły. Rób swoje i walcz o swoje a nagroda Cię nie ominie

5. Nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu – zwłaszcza w piciu kawy. Nie rób zbyt wielu przerw na kawę :), bo serce Ci stanie, a projekt sam się przecież nie zrobi!

6.  Gniew –  “A bo to Ty skopałeś!” Trzymaj emocje na wodzy i działajcie jako zespół. Zamiast szukać winnego skup się na szukaniu rozwiązania

7. Lenistwo – “Luz, mamy czas!” to nieprawda. Nie masz czasu. Gdy projekt startuje to już jesteś spóźniony, ale pewnie o tym nie wiesz! Projekt bez pracy się nie zrobi.

To trudniejsza droga. Może jednak wybrać “ignorance is a bliss approach” ?

Twój wybór. Decyduj.
I pamiętaj! Cokolwiek robisz zacznij od 12 pytań!

 

POBIERZ INFOGRAFIKĘ

 

info

 

 

Mariusz Kapusta
Mariusz Kapusta
Ekspert zarządzania projektami z ponad 17 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od prawie 9 lat jest też właścicielem firmy Leadership Center. Autor książki „Zarządzanie projektami krok po kroku” i twórca metody 12 pytań, które w bardzo prosty sposób uczą zarządzania projektami. Z pasją tworzy gry symulacyjne dla managerów. Triathlonista i maratończyk. Wielbiciel Rozwoju Osobistego, czemu daje wyraz na mariuszkapusta.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *