Bezpłatny kurs zarządzania projektami

Zapisz się do newslettera i odbierz kod na bezpłatny dostęp do kursu "Poznaj metodę 12 Pytań KISS PM®️".

Mariusz Kapusta
Ekspert zarządzania projektami z ponad 17 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od prawie 9 lat jest też właścicielem firmy Leadership Center. Autor książki „Zarządzanie projektami krok po kroku” i twórca metody 12 pytań, które w bardzo prosty sposób uczą zarządzania projektami. Z pasją tworzy gry symulacyjne dla managerów. Triathlonista i maratończyk. Wielbiciel Rozwoju Osobistego, czemu daje wyraz na mariuszkapusta.pl

KOMENTARZE: 2

 1. Bardzo fajny artykuł i komentarz :)
  Faktycznie wyznacznikiem tego, czy sprawdziłeś/-aś się w roli kierownika zespołu jest zaangażowanie i wkład pracy “twoich” ludzi.
  Jak to mówią “przykład zawsze idzie z góry” – ja to potwierdzam. Jeśli na początku projektu zarazisz ludzi entuzjazmem, pasją i pracowitością to potem zostaje ci to oddane. To też największy sukces czuć, że nawet jeśli ciebie na chwile zabraknie – zespół sam sobie poradzi.

  Praca projektowa może bardzo zbliżyć lub mocno oddalić ludzi od siebie. Jeśli nam się fajnie pracuje, przepływ komunikacji jest płynny, każdy jest za coś odpowiedzialny – to i prywatnie ta relacja będzie trwała.
  Z kolei, gdy w innej grupie praca wlecze się miesiącami, komunikacja nie jest do końca szczera i występuje rozproszenie odpowiedzialności za wykonanie zadań (tzw. próżniactwo społeczne) – to po kilku godzinach takiej wymęczającej i nudnej pracy nikt nie będzie miał ani ochoty, ani siły na podtrzymywanie relacji prywatnych.

  Wszystko więc zależy od ludzi i dobrej energii krążącej pomiędzy nimi w zespole projektowym :) Warto więc zwracać na to uwagę przy kompletowaniu ludzi do nowego przedsięwzięcia.

 2. Maxwell mówi też o wielu innych fajnych sprawach. Polecam go do słuchania też w trakcie biegania. Działa lepiej niż muzyka, bo daje do myślenia na tyle, że o zmęczeniu się nie pamięta :)

  Myślę, że będę do niego jeszcze wracał w kolejnych postach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X
Miejsce na nagłówek Metodyki zarządzania projektami – 5 typów projektów