Bezpłatny kurs zarządzania projektami

Zapisz się do newslettera i odbierz kod na bezpłatny dostęp do kursu "Poznaj metodę 12 Pytań KISS PM®️".

Ekspert zarządzania projektami z ponad 20 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od 15 lat prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Autor Metody 12 PYTAŃ KISS PM® oraz książki „Zarządzanie projektami krok po kroku”. Twórca bloga na temat efektywności w życiu i biznesie oraz kanału YouTube Zarządzanie Projektami – Mariusz Kapusta, który obserwuje ponad 20 000 subskrybentów. Autor licznych publikacji na temat efektywności i zarządzania projektami oraz prezentacji na konferencjach branżowych. Wykładowca zarządzania projektami według standardu PMBOK® na Politechnice Warszawskiej, studiach podyplomowych HRBP na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na studiach MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Certyfikowany International Coach ICC (Executive, Business, Project Management Coaching), MBTI Practitioner (oceny typu osobowości), Certyfikat Project Management Professional PMP®, Agile Project Management Practitoner oraz Professional Scrum Master.

KOMENTARZE: 2

 1. Bardzo fajny artykuł i komentarz :)
  Faktycznie wyznacznikiem tego, czy sprawdziłeś/-aś się w roli kierownika zespołu jest zaangażowanie i wkład pracy “twoich” ludzi.
  Jak to mówią “przykład zawsze idzie z góry” – ja to potwierdzam. Jeśli na początku projektu zarazisz ludzi entuzjazmem, pasją i pracowitością to potem zostaje ci to oddane. To też największy sukces czuć, że nawet jeśli ciebie na chwile zabraknie – zespół sam sobie poradzi.

  Praca projektowa może bardzo zbliżyć lub mocno oddalić ludzi od siebie. Jeśli nam się fajnie pracuje, przepływ komunikacji jest płynny, każdy jest za coś odpowiedzialny – to i prywatnie ta relacja będzie trwała.
  Z kolei, gdy w innej grupie praca wlecze się miesiącami, komunikacja nie jest do końca szczera i występuje rozproszenie odpowiedzialności za wykonanie zadań (tzw. próżniactwo społeczne) – to po kilku godzinach takiej wymęczającej i nudnej pracy nikt nie będzie miał ani ochoty, ani siły na podtrzymywanie relacji prywatnych.

  Wszystko więc zależy od ludzi i dobrej energii krążącej pomiędzy nimi w zespole projektowym :) Warto więc zwracać na to uwagę przy kompletowaniu ludzi do nowego przedsięwzięcia.

 2. Maxwell mówi też o wielu innych fajnych sprawach. Polecam go do słuchania też w trakcie biegania. Działa lepiej niż muzyka, bo daje do myślenia na tyle, że o zmęczeniu się nie pamięta :)

  Myślę, że będę do niego jeszcze wracał w kolejnych postach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X
Miejsce na nagłówek Metodyki zarządzania projektami – 5 typów projektów