Bezpłatny kurs zarządzania projektami

Zapisz się do newslettera i odbierz kod na bezpłatny dostęp do kursu "Poznaj metodę 12 Pytań KISS PM®️".

Ekspert zarządzania projektami z ponad 20 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od 15 lat prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Autor Metody 12 PYTAŃ KISS PM® oraz książki „Zarządzanie projektami krok po kroku”. Twórca bloga na temat efektywności w życiu i biznesie oraz kanału YouTube Zarządzanie Projektami – Mariusz Kapusta, który obserwuje ponad 20 000 subskrybentów. Autor licznych publikacji na temat efektywności i zarządzania projektami oraz prezentacji na konferencjach branżowych. Wykładowca zarządzania projektami według standardu PMBOK® na Politechnice Warszawskiej, studiach podyplomowych HRBP na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na studiach MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Certyfikowany International Coach ICC (Executive, Business, Project Management Coaching), MBTI Practitioner (oceny typu osobowości), Certyfikat Project Management Professional PMP®, Agile Project Management Practitoner oraz Professional Scrum Master.

KOMENTARZE: 3

  1. Dla mnie motywacja to uzasadnienie dla potrzeby zrobienia czegoś. Np. Dlaczego podjąć wysiłek zrobienia danego zadania? Uzasadnienia mogą być różne: bo będę przy tym pracował z fajnymi ludźmi, bo czuję że będzie sukces, bo to trudne, bo ostatnio dali mi premie, bo się nauczę czegoś itd

  2. No i wstawiłem komentarz przed przeczytaniem tekstu, a po przeczytaniu autor zadał pytanie czy będę miał motywację do wstawienia komentarza. Nie ma żadnych komentarzy oprócz moich, mam nadzieję że autora to nie zdemotywuje. Co mną kierowało kiedy komentarz zamieszczłem, czy takie nieabsorbujące i nie wymagające wysiłku działanie wymaga motywacji? Można postawić tezę że każde działanie wymaga motywacji i podążając tym tokiem, wynikało to z wewnętrznej motywacji spowodowanej ciekawością, chęcią sprawdzenia się. Zewnętrzna ćwiartka to mechanizmy wynikające z wychowania, szacunku itd no po prostu autor dzieli się wiedzą i nie nawiązaniu dialogu to nieprzyzwoitość.

    1. Mnie nie demotywuje :) Cieszę się, ze napisałeś :)

      Zwracasz uwagę na bardzo ciekawy efekt – czy przyzwoitość to nie pewna motywacja? Wynikająca z wartości? Taki zapisany skrypt – tak trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X
Miejsce na nagłówek Metodyki zarządzania projektami – 5 typów projektów