Leadership Center

Jak rozpoczynać i kończyć projekty w świecie, w którym brakuje czasu, brakuje zasobów za to nie brakuje problemów?

 

Fundament Zarządzania Projektami to szkolenie warsztatowe, które:

 

 • Prosto przedstawia skomplikowany problem zarządzania projektami
 • Praktycznie pozwala przećwiczyć techniki projektowe
 • Pokazuje, jak dobrać odpowiedni sposób pracy do Twojego projektu

 

Weź udział w 2-dniowym szkoleniu warsztatowym. Nauczysz się myślenia projektowego i zarządzania projektem.

Szukasz szkolenia
dla siebie?

Zarezerwuj miejsce

Szukasz szkolenia
dla zespołu / firmy?

Skontaktuj się z nami

Dla kogo jest to szkolenie?

Leadership Center

Podczas szkoleń z zarządzania projektami, które organizowaliśmy przez wiele lat zbieraliśmy opinie uczestników na temat ich potrzeb. Okazało się, że najczęściej chcieli oni po prostu szybko i skutecznie poznać najlepsze praktyki zarządzania projektami bez zbędnej biurokracji. Bardzo często uczestnicy informowali też, że mają już pewną wiedzę na temat zarządzania projektami ale nie potrafią sami jej sobie „poukładać” w jedną całość. Szkolenie powstało z myślą o spełnieniu właśnie tych dwóch najczęściej powtarzających się wśród uczestników szkoleń potrzeb.

 

 • Szybko i skutecznie poznasz najlepsze praktyki zarządzania projektami
 • Usystematyzujesz swoją wiedzę
 • Ujednolicisz standardy zarządzania projektami w firmie

 

Program szkolenia z zarządzania projektami uwzględnia najlepsze praktyki z uznanych standardów i metodyk (PMBOK®, Prince 2, SCRUM) gotowe do zastosowania od zaraz.

Szkolenie warsztatowe Fundament Zarządzania Projektami zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogło być jak najlepiej dostosowane do potrzeb uczestników. W zależności od zakresu odpowiedzialności, wiedzy i doświadczenia zawodowego modyfikujemy zakres i trudność realizowanego w trakcie szkolenia studium przypadku. Szkolenie bardzo dobrze sprawdza się dla:

Managerów i kierowników funkcyjnych, którzy zarządzają projektami lub nadzorują kierowników projektów
Kierowników projektów, którzy zaczynają pracę na tym stanowisku lub wkrótce obejmą taką odpowiedzialność
Kadry zarządzającej, nadzorującej realizację projektów w organizacji

Szukasz szkolenia dla siebie?

Fundament Zarządzania Projektami - warsztatowe szkolenie otwarte

Termin: 31.01-01.02.2024

Cena: 2499 zł/os.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacje przyjmujemy wg kolejności zgłoszeń.

Do końca zapisów zostało:
DNI
GODZIN
MINUT
SEKUND

Czego nauczysz się na szkoleniu z zarządzania projektami?

Nauczysz się właściwego planowania projektu
i jego wszystkich etapów

To bardzo ważne, aby nauczyć się właściwego planowania wszystkich etapów projektu, bez dobrego planu nie ma dobrego działania. Uczymy więc solidnych podstaw od których należy zacząć każdy projekt.

Dowiesz się jak pracować nad kilkoma projektami jednocześnie

Praca nad kilkoma projektami jednocześnie to koszmar bardzo wielu pracowników. My staramy się oswoić zarządzanie projektami do tego stopnia, aby praca nad kilkoma projektami równocześnie nie była już koszmarem a ciekawym wyzwaniem.

Dopasujesz narzędzia zarządzania projektami do specyfiki pracy
Pracownicy różnych firma mają różną specyfikę pracy. Rozumiemy to i wiemy jak ważne jest dopasowanie narzędzi do konkretnych potrzeb i stylu pracy. Wiemy, że to co sprawdzi się u jednych, będzie zupełne nieprzydatne dla innych.
Nauczysz się technik monitorowania
i sterowania projektem

Uczymy nie tylko, jak planować ale i sprawnie sterować projektem ale także w jaki sposób efektywnie go monitorować. Bez monitorowania nie wiadomo, co jest tak naprawdę zrobione a co nie.

Prowadzisz firmę?

Jako szef zbyt często pilnujesz szczegółów, angażujesz się w drobne decyzje, a Twoi ludzie nie są wystarczająco samodzielni. Potrzebujesz spiąć wszystko w całość. Bazując na sprawdzonych metodach zlecasz “tematy” do realizacji, ale one się nie dzieją, bo zbyt często Twoi ludzie nie potrafią przełożyć Twojego pomysłu na konkret. Potrzebujesz wejść na poziom wyżej, oderwać się od pracy operacyjnej i przekazać większość tematów do zaufanych osób. Nie czujesz się pewnie i bezpiecznie oddając nowe, duże przedsięwzięcia ludziom z zespołu, bo zawsze “trzymałeś rękę na pulsie”.

Zarządzasz zespołem?

Realizujesz “grube tematy”, do których musisz zaangażować inne działy w firmie, a wiesz, że nie będzie łatwo. Na Twojej liście celów na ten rok są ambitne punkty, których nie da się zrealizować “tak po prostu zadaniami”. Ty i Twój zespół realizujecie dużo różnorodnych przedsięwzięć zleconych z góry i chcesz mieć je poukładane i pod kontrolą. Twój zespół nie ma świadomości, że pracuje projektowo i przez to nie możesz zrealizować swoich planów.

Prowadzisz projekt?

Nie masz formalnie roli kierownika projektu, zespół przydzielony do projektu to nie są Twoi podwładni i trudno Ci zbudować autorytet. Nie czujesz się pewnie prowadząc projekty, zostałeś PM’em bez żadnego przeszkolenia. Nikt nie przygotował Cię do tej roli, a lubisz działać świadomie, konkretnie i profesjonalnie.
Pracujesz nad projektami “na czuja” i nawet Ci to wychodzi, ale docierasz do momentu, w którym to nie wystarcza.
Chcesz nie bać się, że coś zrobisz nie tak, bo masz na tapecie nowy, duży projekt, za który będziesz odpowiadać.
Chcesz uporządkować swoją wiedzę o sprawdzone metody zarządzania projektami i rozwijać swoje kompetencje.

Chcesz się rozwijać?

Potrzebujesz praktycznej wiedzy i umiejętności, które pomogą Ci w rozwoju na ścieżce managerskiej. Lubisz pracę zorganizowaną, poukładaną i zmierzając do konkretnego celu. Chcesz być partnerem dla innych w organizacji, żeby zbudować swoją pozycję w zespole. Nie lubisz jak klient nie traktuje Cię poważnie i brakuje Ci argumentów w dyskusji, bo nie czujesz się pewnie w temacie projektów.

Zarządzanie projektem prosto, praktycznie i skutecznie. Prościej się nie da.

Poznaj szczegóły - obejrzyj film

Szukasz szkolenia
dla siebie?

Zarezerwuj miejsce

Szukasz szkolenia
dla zespołu / firmy?

Skontaktuj się z nami

Korzyści ze szkolenia dla uczestników i organizacji

 • Zwiększysz samodzielność uczestników szkolenia
 • Skrócisz czas i ograniczysz koszty realizowanych projektów
 • Raport efektywności szkolenia i dokładna analiza potrzeb
 • Poprawisz umiejętności planowania projektów i pracy własnej
 • Umiejętność organizacji pracy nad wieloma projektami
 • Poprawisz kontrolę nad realizowanymi zadaniami
 • Nauczysz się przekładać pomysły na projekty
 • Poznasz prawdę o tym, co decyduje o awansie
 • Poznasz case study
 • Poprawisz umiejętności przewidywania i rozwiązywania problemów
 • Poznasz sprawdzone metody i techniki zarządzania projektami
 • Nauczysz się prowadzić projekty kompleksowo od A do Z
 • Dowiesz się, jak pracować nad kilkoma projektami jednocześnie
 • Poznasz najprostszą metodę prowadzenia projektów
 • Poukładasz pracę świadomie
 • Wzmocnisz komunikację z zespołem
 • Narzędzia zarządzania projektami dopasowane do organizacji
 • Solidna, sprawdzona wiedza nt. procesu zarządzania projektami
 • Znajomość narzędzi planowania i kontrolowania projektu

Zarządzanie projektami to w dzisiejszych czasach jedna z ważniejszych umiejętności, która jest przydatna zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.

Jeżeli prowadzisz firmę:

Poukładasz pracę świadomie – I coś co było dla Ciebie naturalne, bo całe życie tak działasz nabierze kształtów, dzięki którym będziesz mógł więcej delegować do swojego zespołu

Zgrasz działy wokół wspólnego celu – Będziesz potrafił zgrać różne działy w Twojej firmie wokół wspólnych przedsięwzięć, żeby nie było sytuacji, gdy “każdy ciągnie w swoją stronę”

Staniesz się “sponsorem” projektu – Będziesz potrafić zmienić swoją rolę z niezastąpionego w trudnych sytuacjach szefa w “sponsora” projektu, który wyznacza kierunek i kluczowe kryteria i czuwa nad wszystkim na wysokim poziomie zamiast podejmować najdrobniejsze decyzje

Nadasz właściwe priorytety – Nadasz ramę (chociaż my wolimy określenie szkielet) w myśleniu ludzi, żeby przygotowując rozwiązanie dla Ciebie brali pod uwagę najważniejsze dla Ciebie rzeczy (czas, budżet, ryzyko) bez wskazywania palcem tematów istotnych

Zbudujesz poczucie odpowiedzialności w zespole – Zaczniesz budować w swoim zespole poczucie odpowiedzialności za większy zakres pracy, a dzięki temu znajdziesz w końcu czas na ważne tematy, na które nie było do tej pory przestrzeni, tj. strategia, innowacje, praca z klientami etc.

Wzmocnisz komunikację z zespołem – Nauczysz się tłumaczyć swoje pomysły tak, żeby ludzie z mniejszym doświadczeniem potrafili za Tobą nadążyć i dowieźć to, czego oczekujesz

Zrozumiesz dlaczego to, co dla Ciebie oczywiste jest tak trudne i nieoczywiste dla Twoich podwładnych i dlaczego czasem nawet gwiazdy nie potrafią przekazać Ci prawdziwej informacji

… a możesz na to szkolenie wysłać ludzi, w których pokładasz największe nadzieje, żeby przekazali Ci co warto przenieść do Twojej firmy?

Jeżeli zarządzasz zespołem jako właściciel lub kierownik/manager:

Przejdziesz z pracy na zadaniach do pracy na projektach – Czyli zamiast decydować za często i sprawdzać statusy pracy na mikro-tematach będziesz rozmawiać o grupach zadań i dłuższej perspektywie. To oznacza więcej czasu na zarządzanie, a mniej na sprawdzanie

Będziesz umieć opakować pomysły w projekty – W taki sposób, żeby zdobyć poparcie w organizacji. Nawet, gdy Twój dział jest działem wsparcia i centrum kosztów, a nie centrum zysków

Wykorzystasz narzędzia zarządzania projektami do zarządzania zespołem – Bo wiele technik takich jak wyznaczanie celów, praca z kluczowymi osobami, ryzykiem, czy odpowiedzialnością przyda Ci się w pracy bieżącej i operacyjnej

Będziesz radzić sobie z nierealnymi oczekiwania “z góry” – I przekształcić oderwane od rzeczywistości pomysły w konkretne i realne ustalenia

Będziesz w stanie być mentorem – Dla swojego zespołu, żeby rozwijał się biorąc na siebie większą odpowiedzialność

Ty i Twój zespół nie będziecie już marnować czasu – Samemu wiedząc, jak wygląda dobrze prowadzony projekt będziesz w stanie obronić się przed marnowaniem czasu Twoich ludzi przez ludzi, którzy zarządzają projektami źle

Poznasz sprawdzone techniki i narzędzia – Dodasz do swojego narzędziownika managera zestaw kilkunastu technik i narzędzi, które przydadzą się na każdym etapie Twojej kariery

Aa…. i nauczysz się rozpoznawać kiedy warto angażować się w projekt na 110%, a kiedy projekt jest “polityczny” i trzeba do niego podejść inaczej

Jeżeli prowadzisz projekty jako koordynator, kierownik projektu lub kierownik

Nauczysz się jak prowadzić projekt od A do Z – Od pomysłu, przez rozpoczęcie, planowanie, realizację i zakończenie. I jak to robić bez zbędnej biurokracji, a skupiając się na sednie

Będziesz wiedzieć jak dobrać właściwy sposób pracy projektowej – Do wyzwania, które przed Tobą stoi. Bo nie zawsze potrzebujesz harmonogramu i nie wszędzie musisz wykorzystywać wszystkie poznane techniki

Dowiesz się, jak robić skutecznie – Nauczysz się, jak zaczynać pracę z projektem w prosty sposób, dobierać właściwe narzędzia i techniki, żeby zrobić, a niekoniecznie się narobić

Poznasz najprostszą na świecie metodę zarządzania projektami 12 Pytań KISS PM®, dzięki której w kilkanaście minut zapanujesz nad projektem

Poznasz techniki zarządzania projektami – Przećwiczysz każdą z technik, żeby nie tylko wiedzieć, że istnieje, ale też wiedzieć, jak z niej skorzystać

Poznasz case study – Będziesz pracować na Twoim projekcie oraz na przykładach innych uczestników szkolenia

Chcesz awansować?

Nauczysz się przekładać pomysły na projekty – I będziesz umieć o nich opowiedzieć tak, żeby ich wartość zauważyły osoby decyzyjne

Będziesz potrafić przekuć pomysł w realizację – I doprowadzić go do końca pomimo problemów

Poznasz kompetencję przyszłości – Z praktycznej perspektywy. Bez projektów nie ma biznesu. Nieważne co będzie się działo z Twoją firmą czy Tobą, te umiejętności przydadzą Ci się zawsze

Poznasz prawdę o tym, co decyduje o awansie – I, że sama ciężka praca nie wystarczy

Buduj na solidnym fundamencie, a nie chwilowej modzie

Szukasz szkolenia
dla siebie?

Zarezerwuj miejsce

Szukasz szkolenia
dla zespołu / firmy?

Skontaktuj się z nami

Szkolenie Fundament Zarządzania Projektami - w liczbach:

Przeszkoliliśmy
200
firm
Przeszkoliliśmy
4776
uczestników
Przeprowadziliśmy
398
szkoleń
Otrzymaliśmy ocenę
4.8
ze szkoleń

Co jest unikalnego w tym właśnie szkoleniu?

Praktyczna wiedza z case study na żywo

W czasie szkolenia poznasz metody i techniki, od razu zastosujesz je do swojego projektu, przećwiczysz na wspólnym dla całej grupy projekcie i możesz zobaczyć, jak z tych samych technik korzystają inni uczestnicy. Dzięki temu nie tylko wiesz, jak użyć teorii w jednym projekcie, ale rozumiesz zastosowanie w wielu sytuacjach. Dzięki temu uczysz się dużo więcej. A do tego case’y nie są przygotowane wcześniej i czysto teoretyczne, tylko prowadzący pokazuje Ci, że to działa, bo wyzwania przynoszą uczestnicy. W tym i Ty!

Szkolenie warsztatowe

Wiedzy do przekazania jest dużo, i część wykładowa zajmuje około 30% czasu. Natomiast większość czasu pracujesz w mieszanych grupach nad wypracowaniem rozwiązań w projektach. Przekazujemy wiedzę przez praktykę, przykłady i aktywność. Jeżeli szukasz szkolenia tylko do posłuchania i odpoczynku to jest to zły wybór.

Jedyne szkolenie oparte o metodę 12 Pytań KISS PM®

Tylko na tym szkoleniu poznasz metodę, która pozwala rozpocząć projekt w 12 minut i pozwala zastosować zarządzanie projektami bez długotrwałego szkolenia. Metoda opiera się o pytania zadawane prostym, bezpośrednim językiem, co sprawia, że nie łatwiej Ci zaangażować ludzi do Twojego projektu, bo nie będziesz ich bombardować niezrozumiałym żargonem jak: uzasadnienie biznesowe, interesariusze, raport z wykonania, tylko np. zapytasz dlaczego projekt jest ważny, kogo trzeba zaangażować i co zostało zrobione. I dostaniesz ludzką odpowiedź. A nie zdziwione spojrzenie.

Inteligentne poczucie humoru

W naszym zespole pracują ludzie, którzy lubią ludzi i potrafią inteligentnie żartować. Dzięki temu wiedza wchodzi dużo lepiej i skuteczniej. A, że merytoryka jest na bardzo wysokim poziomie to nawet nie wiesz jak szybko minie Ci czas. Jeżeli projektu nie robisz bawiąc się przy tym dobrze, to robisz coś nie tak. Jeżeli na szkoleniu nie bawisz się dobrze, to my robimy coś nie tak.

Jedyny taki model rozwiązywania problemów

Problem Solver – na szkoleniu pokażemy Ci narzędzie do rozwiązywania wszystkich problemów projektowych. To nasz autorskie model, który pozwala zrozumieć skąd się biorą Twoje problemy i jak nim zaradzić. Model powstał w oparciu o badania przeprowadzone na kilkuset projektach pokazujące najczęściej występujące problemy, z którymi mierzy się ponad 80% kierowników projektów. Na szkoleniu zobaczysz jak wykorzystać ten model do analizy i rozwiązania problemów, z którymi Ty się mierzysz.

Otrzymujesz zestaw szablonów gotowych do wykorzystania

Dostajesz 10 szablonów-narzędzi do wykorzystania w swoich projektach od zaraz. Jednocześnie są to notatki z przepracowanych w czasie szkolenia case’ów. Do tego kilkanaście tablic z zapisem wykonanych ćwiczeń. Pełne notatki ze wspólnej pracy zostają z Tobą na zawsze. A do tego dla każdego uczestnika w prezencie przekazujemy bestseller z naszego Sklepu LIdera Projektu – szablon “Czarny Zeszyt”, który pozwala na prowadzenie projektów, kontrolę problemów i zarządzania zmianą i nie tylko.

Unikalne narzędzia

W trakcie szkolenia poznasz narzędzia, triki i techniki, z których korzystamy tylko my, bo to autorskie patenty na ułatwienie sobie pracy projektowej i rozwiązywania złożonych problemów – Macierz Korzyści (wyznaczanie celów), Karta Projektu wg 12 Pytań KISS PM® do rozpoczynania projektów, karty 12 Pytań KISS PM® do pracy z ludźmi, którzy nie byli na szkoleniu, czy szacowanie metodą łączącą planning poker z metodą delficką i grą nożyce, kamień, papier. Tego nie znajdziesz na żadnym innym szkoleniu.

Dopasowanie szkolenia do Ciebie

Przed szkoleniem przekażesz nam Twoje oczekiwania (w formie ankiety) oraz wypełnisz ankietę PM Cube®. Dostaniesz raport na temat Ciebie i Twojego podejścia do projektów w porównaniu z firmami z podobnej branży, wielkości, rodzaju oraz typu realizowanych projektów. To jedyny taki raport, który porównuje Twoje odpowiedzi do blisko 500 innych firm! Ty wiesz czy jesteś lepszy lub gorszy w zarządzaniu projektami od podobnych firm. W trakcie szkolenia omówimy raport i wnioski, które niesie on ze sobą dla Ciebie i Twojej firmy.

Dostęp do blisko 300 filmów na YT

Pogłębiających tematy, które będą dla Ciebie najważniejsze. To ponad 100 godzin bezpłatnych treści. Ten kanał to wirtualny mentor zarządzania projektami w praktyce. Materiały, które otrzymasz będą połączone z odpowiednimi treściami video. Nie musisz oglądać wszystkiego, tylko to, co akurat będzie Ci potrzebne. A najlepsze jest to, że wraz z Twoimi postępami cały czas będziesz mieć możliwość dodania sobie takiej porcji wiedzy jakiej potrzebujesz w danym momencie. Bezpłatnie.

100% gwarancji satysfakcji

Jeżeli w trakcie szkolenia w jakimkolwiek momencie uznasz, że coś nie działa dla Ciebie to możesz je opuścić. A my zwracamy pieniądze bez dyskusji. Takie samo podejście mamy przy szkoleniach zamkniętych. Możemy przerwać je w każdej chwili, żebyś nie marnował czasu i pieniędzy. A my naprawienie tej sytuacji bierzemy na siebie. NIe zdarzyło się to od ponad 13 lat, a w całej historii Naszej Firmy równo trzy razy na kilkaset realizacji. Natomiast bierzemy 100% odpowiedzialność za dostarczenie obietnicy na siebie.

Poznaj program szkolenia

Moduł 0 - Poznajmy się

Żeby stworzyć zespół potrzebujemy się poznać i ustalić zasady pracy i oczekiwania.

 

W trakcie szkolenia będziesz częścią wielu mini-zespołów. Większość ćwiczeń będziesz realizować wspólnie z innymi uczestnikami.

Robimy to dlatego, że różnorodność uczestników szkolenia otwartego pozwala na wymianę doświadczeń, zaobserwowanie różnych sposobów pracy i uczenia się nie tylko od prowadzącego Uczymy budować na solidnym fundamencie i od niego zaczynamy

 

 • Poznanie się uczestników – ice-breaker
 • Określenie potrzeb szkoleniowych
 • Kontrakt szkoleniowy – OKUP
 • Określenie problemów, z którymi uczestnicy spotykają się najczęściej

Moduł 1 - Zarządzanie projektami. Wprowadzenie i rozpoczynanie projektu

Zaczynamy od wprowadzenia w świat zarządzania projektami.

 

Problem huśtawki:

 

 • Dlaczego zarządzanie projektami nie idzie bezproblemowo
 • Rola kierownika projektu w zespole, dlaczego jest źle zrozumiana
 • Co leży u podstaw problemów projektowych

 

3 największe blokady w projektach:

 

 • Co sprawia, że projekty i nowe tematy utykają, a Ty “nie możesz się doprosić” wyników”
 • Jaki jest kluczowy nawyk, na który nie ma czasu 50% zarządzających
 • Dlaczego nie możesz poprzestać na wyjaśnieniu “czynnik ludzki”

 

Trzy najważniejsze elementy udanego projektu:

 

 • P – także, nie jest to tajemnica, chętnie Ci ją przedstawimy
 • R – jak powyżej. Element spinający oba powyższe
 • C – co to może być dowiesz się na szkoleniu

 

Projekt – o czym mówimy:

 

 • Kiedy ma sens działać projektowo
 • Czy ma sens pracować projektowo gdy nie masz formalnych projektów
 • Czym jest projekt – zdefiniujemy go

 

5 typów projektów:

 

 • Projekty R&D (Research & Development) – jak robi się projekty, gdy więcej nie wiadomo niż wiadomo
 • Projekty Pilotażowe – jak robić projekty, których wcześniej nie robiliście
 • Jak zarządzać projektami w zależności od ich unikalności i ryzyka
 • Projekty Przewidywalne – jak podejść do projektów “podobnych” do tych, które były już realizowane
 • Projekty Procesowe – dlaczego czasem nie ma co wymyślać, tylko trzeba zrobić
 • Projekty Mini – praca z projektami prostymi w zarządzaniu, ale niekoniecznie w realizacji
 • Ćwiczenie: Określ, jak zarządzać Twoim projektem

 

Cykl życia projektu:

 

 • Dlaczego ten cykl jest ignorowany i jakie są tego konsekwencje
 • Co jest esencją każdego z etapów dojrzewania projektu
 • Jak dojrzewa projekt od pomysłu do zakończenia
 • Co musi powstać na każdym etapie
 • Jaka jest rola Sponsora na każdym z nich
 • Jakie role pojawiają się na poszczególnych etapach
 • Ćwiczenie: Określ na jakim etapie cyklu życia jest Twój projekt

 

Metodyki zarządzania projektami – porównanie i zastosowania:

 

 • Prince 2
 • Agile
 • PMBOK® – Edycje 6 i 7
 • Lean
 • Six Sigma
 • Kanban
 • Scrum

 

12 Pytań KISS PM®:

 

 • Domek 12 Pytań KISS PM®
 • Uzasadnienie biznesowe
 • Model 12 Pytań KISS PM®
 • Cel projektu
 • Interesariusze
 • Kryteria sukcesu
 • Trójkąt projektowy: Zakres, Czas, Koszt
 • Odpowiedzialności w projekcie
 • Zagrożenia
 • Szanse
 • Monitorowanie
 • Zarządzanie zmianą

 

Przykłady projektów od uczestników projektów

 

Ćwiczenie: Stworzenie Karty Projektu

Moduł 2 - Planowanie projektu

Gdy już wiesz o co chodzi i masz już Kartę Projektu rozpoczynającą projekt przechodzimy do planowania.

 

Na tym etapie krok po kroku zagłębiasz się w techniki projektowe dotyczące każdego z 12 kluczowych obszarów projektów.

 

Dostajesz do ręki techniki, metody i narzędzia do tego, żeby w razie potrzeby móc zaplanować projekt dokładnie. I zrobić to świadomie. Bo to, co wyróżnia podejście 12 Pytań KISS PM ® to założenie, że zaczynasz od najprostszego możliwego podejścia i 3 kluczowych elementów projektu i tylko, gdy tego wymaga sytuacja sięgasz po więcej narzędzi.

 

Dzięki temu zachowujesz lekkość podejścia i adaptujesz się do sytuacji.

 

Uzasadnienie biznesowe – Dlaczego ten projekt jest ważny?

 

 • Metoda “Co się stanie jeżeli nie…”
 • Motywacja “Od” i “Do”
 • Metoda 5 x dlaczego
 • Jak połączyć projekt z istotnymi dla decydentów kryteriami biznesowymi
 • Ćwiczenie: Wypracowanie uzasadnienia biznesowego dla projektu uczestnika

 

Cel projektu – Po co realizujesz ten projekt?

 

 • SMART – dlaczego to nie jest coachingowe “pierdololo” tylko skuteczne narzędzie
 • Co, jak, po co – metoda wyznaczania celów dla złożonych projektów
 • SMART – metoda określania celów
 • Macierz Korzyści – jak sprawdzić czy projekt będzie miał poparcie w organizacji
 • Jak stworzyć cel projektu, który pomoże Ci angażować kluczowe osoby w firmie
 • Ćwiczenie: Określanie celów projektów przy wykorzystaniu Macierzy Korzyści

 

Interesariusze – Dla kogo realizujesz projekt?

 

 • Określenie kluczowych osób w projekcie
 • Określenie strategii pracy w zależności od wpływu i zainteresowania
 • Macierz Interesariuszy
 • Tworzenie planu zaangażowania interesariuszy wraz z rozwojem projektu
 • Ćwiczenie: Identyfikowanie interesariuszy i analiza interesariuszy

 

Role w projekcie:

 

 • Co się stanie jak kogoś zabraknie
 • Sponsor i jego rola
 • Jakie role muszą być “odegrane” w projekcie
 • Rola kierownika projektu
 • Relacja sponsor-kierownik projektu
 • Inne kluczowe role w projekcie
 • Ćwiczenie: Identyfikacja kluczowych ról w Twoim projekcie

 

Kryteria sukcesu – Po czym poznasz, że projekt zakończył się sukcesem:

 

 • Priorytetyzacja kryteriów
 • Mierniki – zakres spełnienia oczekiwań
 • Określanie kryteriów dla kluczowych interesariuszy
 • Ćwiczenie: Opracowanie kryteriów sukcesu dla wybranych interesariuszy

 

Zakres projektu – Co trzeba zrobić?

 

 • Pułapki w tworzeniu zakresu
 • Jak nie zapomnieć o niczym ważnym
 • WBS (Work Breakdownstructure)
 • Koncepcja “W zakresie / poza zakresem projektu”
 • Ćwiczenie: Stworzenie WBS dla projektu

 

Zarządzanie czasem – Kiedy to trzeba zrobić?

 

 • Szacowanie czasu trwania zadań
 • Planning Poker / Metoda Delficka
 • Test umiejętności szacowania uczestników
 • Szacowanie w przedziałach i precyzja oszacowań
 • Ćwiczenie: Szacowanie czasu trwania zadań z WBS
 • Ścieżka krytyczna
 • Dlaczego popularna metoda “Wszystko tak samo ważne i pilne” jest tak destrukcyjna dla projektu
 • Ćwiczenie: Określenie ścieżki krytycznej dla projektu
 • Wykorzystanie ścieżki krytycznej do budowania swojej pozycji negocjacyjnej
 • 4 metody skracania harmonogramu
 • Ćwiczenie: Dopasowanie harmonogramu do nierealnych oczekiwań sponsora

 

Zarządzanie kosztami – Ile to będzie kosztować?

 

 • Największy koszt w większości projektów – czas pracy
 • Przegląd narzędzi do zarządzania projektami
 • Szacowanie kosztów – analogiczne / parametryczne / trzy-punktowe

 

Zespół i odpowiedzialność – Kto tego dopilnuje?

 

 • Macierz odpowiedzialności
 • Technika RACI / RASCI
 • Efekt pawlacza
 • Kiedy zastosowanie RASCI nie ma sensu
 • Kiedy RASCI się sprawdza – zazębiające się etapy / procesy

 

Zagrożenia – Co może pójść nie tak?

 

 • Ocena jakościowa ryzyka – szybka metoda
 • Ocena ilościowa ryzyka – w praktyce
 • Identyfikacja ryzyka
 • Strategie reakcji na zagrożenia
 • Dlaczego większość planów wobec ryzyka nie działa
 • Ćwiczenie: Opracowanie całościowego planu zarządzania ryzykiem dla wybranych zagrożeń

 

Szanse – Co może szczególnie pomóc?

 

 • Identyfikacja szans
 • Osobliwość pracy z szansami
 • Niespodzianka w ryzyku – szanse
 • Ćwiczenie: Szukamy szans w projekcie

Moduł 3 - Monitorowanie i sterowanie projektem (kontrola projektu)

Dobry plan trzeba zrealizować, a parafrazując znane powiedzenie “Żaden plan projektu nie przetrwa kontaktu z rzeczywistością.”

 

To nie jest do końca prawda, bo w poprzednim module nauczysz się jak uwzględniać w planie zmienność oraz jak upewnić się, że idziesz w zamierzonym kierunku pomimo problemów, wyzwań, materializującego się ryzyka, konfliktów i wszystkiego tego, co może Cię powstrzymywać.

 

Jednocześnie nauczysz się jak sprawić, żeby raportowanie było częścią pracy i wspierało Ciebie oraz zespół, a nie było biurokratyczną czynnością, której nikt nie lubi.

 

Raportowanie – Jak będziesz monitorować postępy projektu?

 

 • Dlaczego nie możesz akceptować odpowiedzi “To zależy”
 • Zasada x2 i 50%
 • Jak często raportować postępy projektu
 • Kamienie milowe a motywacja zespołu
 • Projekt ma być jak skok ze spadochronem czy na bungee?
 • 3 poziomy sprawdzania postępów projektów
 • Spotkania statusowe z zespołem – jak robić je efektywnie
 • Na czym skupić się na spotkaniach z zespołem
 • Na czym zależy sponsorowi i decydentom

 

Zarządzanie zmianą – Jak będziesz wprowadzać zmiany?

 

 • Efekt sześcianu w projekcie
 • Najprostsza procedura zarządzania zmianą na świecie
 • Czarny Zeszyt – Jak zapanować nad pytaniami, problemami, decyzjami i zmianą w projekcie

Moduł 4 - Realizacja projektu. Rozwiązywanie Problemów

Nawet jeżeli zrobisz wszystko dobrze to i tak rzeczywistość potrafi zaskoczyć problemami.

 

Okazuje się, że to co zostało opisane w książkach to najczęściej “główny scenariusz sukcesu”, który zakłada, że wszyscy chcą wspierać Twój projekt, są zaangażowani i wystarczy korzystać z zastosowanych technik, żeby odnieść sukces.

 

W rzeczywistości okazuje się, że napotkasz problemy, które wynikają z natury projektów, ich unikalności oraz konieczności stopniowego doprecyzowania.

 

Dlatego poznasz model, dzięki któremu poradzisz sobie z napotkanymi problemami. W tym module pochylimy się na problemami, które zgłosisz nam Ty oraz inni uczestnicy.

 

Problem Solver – Jak rozwiązać każdy problem w projekcie

 

Narzędzie do rozwiązywania wszystkich problemów w projekcie

 

5 poziomów problemów

 

Statystyki najczęściej pojawiających się problemów

 

 • Tchórz projektowy
 • Widmowy sponsor
 • Manipulacja priorytetami
 • Znikające zasoby
 • Nierealistyczne oczekiwania

 

5 strategii rozwiązań

 

Przyczyny najczęstszych problemów oraz sposoby ich rozwiązania

 

 • “Wrzutki” i zmiany w projekcie
 • Brak zaangażowania uczestników
 • Brak czasu i zasobów
 • Przeciągająca się decyzyjność
 • Słaby autorytet kierownika projektu
 • Nierealne oczekiwania
 • Presja czasu pomimo wcześniej ustalonych ram czasowych
 • Zawsze okrojony budżet
 • Konflikty w zespole
 • “Słaba komunikacja”
 • I inne….

 

Ćwiczenie: Rozwiązywanie problemów przy wykorzystaniu modelu Problem Solver.

Moduł 5 - Podsumowanie

Każda podróż dobiega końca. Także nasz projekt.

 

To ten moment, gdy można zebrać doświadczenia z dwóch dni. Złapać odrobinę refleksji i ocenić wspólnie spędzony czas. A dodatkowo wykorzystujemy każdą minutę szkolenia do nauki. Podsumowanie wykonujemy w formie retrospekcji, żeby uczestnicy nauczyli się tej techniki, która sprawia, że projekty i Twoje zarządzanie projektami staje się coraz lepsze.

 

Omówimy też wyniki z raportu PM Cube™ uczestników i wskażę w jakim kierunku warto rozwijać się dalej.

 

 • Dlaczego lessons learned najczęściej nie powstają
 • PM Cube™ – omówienie raportu i sugestie co do dalszych kroków rozwojowych dla uczestników
 • Jak dobrze kończyć projekty
 • Ćwiczenie: Retrospekcja
 • Wręczenie certyfikatów (na żywo lub wirtualnie)
 • Ocena szkolenia – ankiety
 • Pytania na koniec

Szukasz szkolenia
dla siebie?

Zarezerwuj miejsce

Szukasz szkolenia
dla zespołu / firmy?

Skontaktuj się

Materiały dodatkowe:

E-book
12 Pytań KISS PM®

Opisujący metodę, z którą będziesz pracować przed szkoleniem.

10 szablonów

10 szablonów
do pracy projektowej.

Szablon
“Czarny Zeszyt”

Bestseller ze Sklepu Lidera Projektu do zarządzania małymi
projektami, problemami i zmianami.

Karty
12 Pytań KISS PM®
Do pracy ze swoimi projektami i zespołami.
Certyfikat
ukończenia szkolenia
Potwierdzający ukończone szkolenie.
PM Cube™
Indywidualny raport, dzięki któremu porównasz się z innymi firmami zarządzającymi projektami.

Wybierz rodzaj szkolenia

Szukasz szkolenia dla siebie?

Fundament Zarządzania Projektami - szkolenie otwarte

Termin: 31.01-01.02.2024

Cena: 2499 zł/os.

 

Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacje przyjmujemy wg kolejności zgłoszeń.

Do końca zapisów zostało:
DNI
GODZIN
MINUT
SEKUND

Szukasz szkolenia dla siebie?

Zarezerwuj miejsce

Autor metody 12 Pytań KISS PM®

Szukasz szkolenia dla Twojego Zespołu, dla firmy?

Fundament Zarządzania Projektami - szkolenie zamknięte

Termin i cena: ustalane indywidualnie

Liczba wolnych terminów w 2023 r jest ograniczona.

Szukasz szkolenia dla swojego zespołu, dla firmy?

Skontaktuj się z nami

Prowadzący szkolenia

Magdalena Kowacka

Magdalena Kowacka

Marlena Wieteska

Marlena Wieteska

Adam Moszyński

Adam Moszyński

Adam Richter

Adam Richter

Przemysław Lisek

Przemysław Lisek

Magdalena Misiak

Magdalena Misiak

Mariusz Kapusta

Mariusz Kapusta

Krzysztof Balczerski

Krzysztof Balczerski

Natalia Nietupska

Natalia Nietupska

Szukasz szkolenia
dla siebie?

Zarezerwuj miejsce

Szukasz szkolenia
dla zespołu / firmy?

Skontaktuj się z nami

Zaufali nam

4
2
5
3
1

FAQ - najczęściej zadawane pytania

Czy szkolenie jest certyfikowane?

 

Tak, dostaniesz imienny certyfikat uczestnictwa z podpisem prowadzącego. W formie elektronicznej i papierowej.

Czy szkolenie jest dostosowane do każdej branży?

 

Tak. Szkolenia Fundament Zarządzania Projektami realizowaliśmy dla większości branż, m.in. dla branży produkcyjnej, handlowej, budowlanej, e-commerce, telekomunikacyjnej, jubilerskiej, handlowej i wielu innych.

Czy jak jedna osoba się przeszkoli (szkolenie otwarte) to czy to ma jakiś sens, skoro pozostała część firmy będzie pracowała tak, jak dotychczas?

 

Tak, ma to sens. Poukładasz swoją prace i projekty. Możesz przekazać wiedzę zdobytą podczas szkolenia pozostałym członkom zespołu, nowy, sprawdzony sposób pracy będziesz mógł wdrożyć w całym zespole. Być może to będzie pierwsza “cegiełka” do zmiany nastawienia i sposobu pracy dla wszystkich członków zespołu.

Czy szkolenie jest efektywne? Patrząc na formę szkolenia (online)?

 

Wiedza przekazywana na sali wykładowej i na szkoleniu online jest co do zasady taka sama, kluczem jest forma przekazu. Nasi Trenerzy mają doświadczenie w prowadzeniu szkoleń online. Ćwiczenia w grupach, materiały dodatkowe są identyczne, jak w przypadku szkolenia stacjonarnego. Dodatkowy plus to to, że uczestnik może brać udział w szkoleniu bez wychodzenia z domu.

Nie realizujemy całościowo projektów, tylko poszczególne działania w ramach projektów. Czy udział w tym szkoleniu ma dla nas sens?

 

To nie zmiania faktu, czy całościowo realizujecie jeden projekt. Wiedza projektowa będzie cenna. Żeby dobrze i sprawnie realizować projekty, trzeba znać poszczególne fazy realizacji projektu-inicjacja, planowanie, wykonanie, monitorowanie, zamknięcie. To stanowi schemat postępowania, pozwalający Tobie i Twojemu zespołowi uporządkować proces realizacji projektu. Podczas poszczególnych działań składających się na projekt trzeba spojrzeć szerzej na całość, a nie tylko na wyniki projektu.

Czy będzie nagranie ze szkolenia? Czy szkolenie można nagrać?

 

Nie nagrywamy szkolenia. W wyjątkowych sytuacjach jeżeli zgłosisz, że nie będziesz mógł wziąć udziału w szkoleniu, jest możliwość przeniesienia na inny termin.

Czy mogę zapisać się jako osoba prywatna, nie przez firmę?

 

Tak, można zapisać się jako osoba prywatna.

Czy to dobre szkolenie dla początkujących?

 

Tak. To szkolenie, dzięki któremu szybko i skutecznie poznasz najlepsze praktyki zarządzania projektami. Osobom na poziomie początkującym pozwoli poznać sprawdzone i skuteczne sposoby planowania i realizacji projektów oraz usystematyzować wiedzę.

Czy jeżeli działamy “intuicyjnie” to szkolenie Fundament Zarządzania Projektami to zmieni?

 

Wiele firm działa intuicyjnie do czasu. Szkolenie pozwala wyłapać co robisz dobrze i co trzeba utrzymać oraz to, czego Ci brakuje i co trzeba uzupełnić. Intencja jest prosta – nie zabić kreatywności i dobrych instynktów teorią tylko wzmocnić ją świadomością na co zwracać uwagę.

Pracuję w korpo z narzuconą metodą zarządzania projektami. Co ze szkolenia wezmę dla siebie? Czy cokolwiek będzie dla mnie przydatne?

 

Korpo są specyficzne, ale masz swobodę w organizacji pracy swojej i zespołu. Szkolenie Fundament Zarządzania Projektami jest kompatybilne ze światowymi standardami zarządzania projektami, więc to, czego się nauczysz możesz wykorzystać praktycznie wszędzie.

Czy 12 Pytań KISS PM® i Fundament Zarządzania Projektami to to samo?

 

12 Pytań KISS PM® to metoda wymyślona do pracy na jednym projekcie, która okazała się bardziej uniwersalna. Stanowi podstawę szkolenia Fundament Zarządzania Projektami.

Jak mam przekonać szefa, żeby dał mi na to finansowanie?

 

To szkolenie zwraca się w momencie udziału w nim. Poproś o listę jego problemów i porównaj z tym, jak jakie rozwiązujemy. Jeżeli do siebie pasują to wydrukuj tę stronę i jak trzeba zaznacz w odpowiednich miejscach. Koszt jest śmieszny w porównaniu z korzyściami.

Czy można zapłacić za udział w wydarzeniu w ratach?

 

Tak. Skontaktuj się z nami i Cię pokierujemy. Technicznie dokonujesz wtedy płatności przez nasz sklep on-line, Sklep Lidera Projektu. Dodajesz szkolenie do koszyka i wybierasz opcję płatności na raty. Raty są realizowane przez naszego partnera obsługującego płatności. Nie przez nas.

Czy mi się to przyda, jeżeli firma pracuje w swój unikalny sposób.

 

Tak. Firmy mogą być unikalne i specyficzne jak bardzo chcą. Każda jest. Ale zarządzanie jest jedno. I niezależnie od branży, wielkości firmy itp. obowiązują podobne zasady. Możliwe, że nie użyjesz wszystkiego, ale nawet nie ma takiej potrzeby. Fundament Zarządzania Projektami to dopasowanie i elastyczność. to szkolenie praktyczne i warsztatowe..

Ile osób może uczestniczyć w szkoleniu na 1 dostępie?

 

Jeden dostęp jedna osoba. Oczywiście trudno to sprawdzić, ale szanujmy się. Masz więcej osób do zgłoszenia to daj znać na biuro@leadership-center.pl, napisz jak liczna to grupa i będziemy myśleć.

Czy jak przeczytałem Twoją książkę “Zarządzanie projektami krok po kroku” to na szkoleniu będzie coś więcej?

 

Tak. To kolejny etap rozwoju. Jeżeli znasz książkę, to wiesz czego się spodziewać merytorycznie. Zapraszam – będzie dużo więcej niż w książce.

Oglądam Twój kanał na YouTube – czy jak obejrzałem/am wszystkie odcinki to dowiem się czegoś nowego?

 

Tak. Wszystko będzie ułożone w spójny warsztat, a do tego dostaniesz narzędzia, szablony, przykłady, case’y, o których na kanale nie mówiłem.

Czy dasz mi gwarancję sukcesu?

 

A Ty dasz mi gwarancję, że zrobisz wszystko, co Ci przekażę? Wtedy tak. Mogę gwarantować, że pokazane przeze mnie metody działają, bo są sprawdzone. Musisz do tego dołożyć swoją pracę, żeby zadziałały. W projektach, nawet najlepiej zarządzanych nie ma gwarancji sukcesu. Jest tylko dobre zarządzanie ryzykiem. I szkolenie Fundament Zarządzania Projektami jest takim zarządzaniem ryzykiem – wydatnie zwiększysz swoje szanse na sukces i ograniczysz prawdopodobieństwo porażki.

Dlaczego to szkolenie jest tak obszerne?

 

Fundament Zarządzania Projektami to szkolenie warsztatowe skupione na pracy na projekcie. Pracujemy w małej grupie na grupowym przykładzie i przykładach indywidualnych. Spędzasz 2 dni na poznawaniu metod (wiedza) i używaniu ich (umiejętności) w kameralnej grupie pracując warsztatowo na konkretnych case study.

Szkolenie będzie na Teamsach, zoom, czy jak? Na jakiej platformie się odbędzie?

 

Szkolenie odbędzie się na platformie Zoom.

Kto będzie prowadził szkolenie?

 

Mariusz Kapusta, spójrz wyżej na informacje o prelegencie.

Czy będą poruszane tematy związane z harmonogramem, ryzykiem?

 

Tak, spójrz na program. Praca z czasem, ryzykiem, zakresem – zdecydowanie tak.

Czy będą omawiane techniki komunikowanie i negocjowania?

 

Do pewnego stopnia. Komunikacja to znaczna część projektu, więc będzie przewijać się wszędzie. Jeżeli chodzi o negocjacje w projekcie to poznasz techniki i metody, do tego, żeby przygotować sobie “kontrakt projektowy”, czyli Kartę Projektu, która pozwoli Ci na rozmowę z osobami decyzyjnymi co do tego, na co się umawiasz. A poznając metody pracy z interesariuszami i zarządzania zmiana będziesz umieć obronić swoje stanowisko. Nie będziemy jednak wchodzić na poziom ćwiczeń z negocjacji.

Szkolenie Fundament Zarządzania Projektami i co dalej?

 

W zależności od tego kim jesteś i co planujesz. Wielu właścicieli firm i managerów w kolejnym kroku decyduje się na przeszkolenie całego swojego zespołu. Kierownicy projektów zapraszają nas, żebyśmy pomogli szkolić ich zespoły, bo bez wspólnego zrozumienia to nie działa. Czasem kolejnym krokiem jest audyt w firmie i przygotowanie własnego procesu pracy projektowej. Jak poznamy się na Fundamencie to będziemy mogli doradzić dalej.

Kontakt

Napisz do nas

Jeżeli coś Cię zainteresowało i wydaje Ci się, że jest szansa na to, że możemy zrobić coś wspólnie to daj nam znać, wypełniając formularz.

Lokalizacja

icon Twarda 44, 00-831 Warszawa
+48 507 548 922 biuro@leadership-center.pl

  Imię*

  Nazwisko

  Email*

  Numer telefonu

  Temat wiadomości*

  Twoja wiadomość*

  Lokalizacja

  icon Twarda 44, 00-831 Warszawa
  +48 507 548 922 biuro@leadership-center.pl

  Opinie o nas

  Pan Mariusz dysponuje szeroką wiedzą i doświadczeniem w obszarach, z których szkolił. Na szczególne podkreślenie zasługuje aspekt praktyczny wiedzy i narzędzi PM oferowanych przez Pana Mariusza. Szkolenia miały czysto warsztatowy i pragmatyczny charakter. Zawierały minimum teorii, podanej w bardzo przystępny sposób. Zaproponowane uczestnikom narzędzia i techniki PM były świetnie dobrane do specyfiki i rozmiaru rzeczywistych projektów prowadzonych przez pracowników, przez co były z sukcesem wdrażane przez uczestników tuż po szkoleniu. Uczestnicy jego szkoleń podkreślali niezwykłą prostotę i skuteczność oferowanych rozwiązań.

  Mieliśmy przyjemność współpracować z firmą Leadership Center oraz Panem Mariuszem Kapustą podczas projektu doradczo-szkoleniowego związanego z doskonaleniem metodologii zarządzania projektami w naszej spółce. Pan Mariusz w naszej ocenie to profesjonalista i pasjonat zarządzania projektami. Merytorycznie i w praktyczny sposób potrafił przekazać sposób efektywnego prowadzenia portfela w naszej firmie. Przy wsparciu Leadership Center przenieśliśmy nasze środowisko PM na wyższy poziom. Wysoko oceniamy sobie współpracę z firmą Leadership Center i Panem Mariuszem Kapustą oraz szczerze polecamy go jako partnera biznesowego.

  Firma Leadership Center została wybrana spośród wielu dzięki wyróżniającej się dbałości o analizę potrzeb, a także znajomości naszych produktów i branży. Po dogłębnej analizie potrzeb zaprojektowany został warsztat dedykowany do profilu uczestników jednocześnie zapewniając przyjemną i kreatywną atmosferę. Po warsztacie firma Leadership Center przeprowadziła ewaluację. Doceniamy wyjątkowe zaangażowanie i troskę o efekt. W naszej opinii firma Leadership Center jest cennym partnerem w dziedzinie szkoleń. Z pewnością możemy polecić ją innym firmom.

  Dzięki interaktywnej formie i dostosowaniu treści szkolenia do specyfiki firmy, uczestnicy w ciągu jednego dnia byli w stanie wypracować spójny plan działania, sposoby monitorowania i kontroli swojej pracy, aby móc je od razu wdrożyć w życie. Szkolenie dało uczestnikom nie tylko konkretne narzędzia, ale uświadomiło też zależności pomiędzy dobrym planowaniem, a realizacją projektu. Rekomendujemy współpracę z Leadership Center jako firmą, która dostarcza profesjonalne rozwiązania w ciekawy i efektywny sposób.

  Zaufali nam

  4
  2
  5
  3
  1