Warsztat skuteczny nadzór nad projektami dla kadry zarządzajacej - Leadership Center
 

Warsztat skuteczny nadzór nad projektami
dla kadry zarządzajacej

Warsztat zaprojektowany i sprawdzony z uczestnikami, którzy potrzebują szybko i skutecznie poznać najlepsze praktyki rozpoczynania oraz nadzoru nad realizowanymi projektami. Program opiera się o standardy PMBOK® oraz Prince 2, a także badania Silence Fails oraz Project Leadership, które identyfikują najważniejsze problemy i wyzwania w nadzorze i uzyskiwaniu realnej informacji o realizowanych projektach.

Celem warsztatu jest nauczenie uczestników:

 • właściwego rozpoczynania projektów
 • kontroli realizowanych projektów
 • monitorowania sytuacji w projektach oceniania rzetelności przekazywanych przez kierownika projektu informacji

Tak, aby w efekcie mogli skutecznie nadzorować inicjatywy realizowane przez organizację.

Warsztat został zaprojektowany w taki sposób, aby mógł być jak najlepiej dostosowany do potrzeb uczestników: Prezesów, dyrektorów, managerów wysokiego szczebla odpowiedzialni za strategiczne działania organizacji.

Korzyści ze szkolenia dla uczestników i organizacji

 • Zwiększona szybkość podejmowania decyzji
 • Poprawiony nadzór nad realizowanymi projektami
 • Skrócenie czasu i ograniczenie kosztów realizowanych projektów
 • Ograniczenie kosztów realizowanych projektów
 • Lepsza komunikacja pomiędzy prezesem, dyrektorami oraz liderami projektów
 • Raport efektywności szkolenia
 • Solidna, sprawdzona wiedza nt. procesu zarządzania projektami ze strategicznego punktu widzenia
 • Poprawione umiejętności rozpoczynania i nadzoru nad projektami
 • Znajomość narzędzi planowania i kontrolowania projektu
 • Umiejętność organizacji pracy nad wieloma projektami
 • Poprawione umiejętności przewidywania i rozwiązywania problemów
 • Dokładna analiza potrzeb

Zastosowane metody szkoleniowe

 

Case study obejmujące wszystkie etapy projektu

 

Ćwiczenia indywidualne oraz grupowe

 

Warsztatowe rozwiązywanie problemów

 

Zadanie poszkoleniowe dla uczestników

Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

Zakres programu

Szkolenie opiera się na czterech kluczowych blokach:

1. Fundament zarządzania projektami – jak właściwe rozpocząć projekt. Jak rozpoznać potencjał lidera projektu i zdelegować odpowiedzialność. Jak zaplanować skuteczną komunikację

2. Relacjach sponsor projektu – kierownik projektu – w jaki sposób interweniować w projekcie, aby nie zajmował on zbyt wiele czasu. Jak pracować z liderem projektu, aby mógł realizować postawione zadania. Jak rozpoznać, kiedy lider projektu traci kontrolę i jak zapobiegać takim sytuacjom.

3. Jak nadzorować projekt bez wchodzenia w szczegóły – jakie przyjąć tryb pracy, aby móc nadzorować wiele projektów jednocześnie bez utraty czasu. Jak często i w jakiej formie sprawdzać status projektów. Kiedy interwencja jest niezbędna i na jakim poziomie powinna się zatrzymać, aby lider nie stracił swojej pozycji.

4. Praktyczne nadzór nad projektami w organizacji – w tej części uczestnicy wybiorą najbardziej efektywne z ich punktu widzenia metody w każdym z trzech poprzednich modułów i wspólnie z trenerem wypracują plan działania, zmierzający do wdrożenia ich w życiePlan szkolenia

PLAN SZKOLENIA

1. Wprowadzenie do zarządzania projektami
a. Podstawowe pojęcia
b. Cykl życia projektu i cykl zarządzania projektem
c. Rozpoczęcie i planowanie projektu
d. Ćwiczenie: stworzenie karty projektu

2. Relacje sponsor-kierownik projektu
a. Kluczowe błędy popełniane przez sponsora
b. Kluczowe błędy popełniane przez kierownika projektu
c. Jak rozpoznać, kiedy lider projektu traci kontrolę

3. Nadzór nad projektem

a. Monitorowanie projektu
b. Najlepsze praktyki przewidywania problemów
c. Zasady interwencji w projektach
d. Zarządzanie zmianą – jak bronić projekt przed niechcianymi zmianami

4. Podsumowanie szkolenia
a. Wybór kluczowych technik do praktycznego zastosowania na co dzień
b. Indywidualny plan działania i ustalenie pracy domowej

Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

 • Kiedy?

  W terminie ustalonym indywidualnie
 • Gdzie?

  Miejsce wybrane przez Ciebie
 • Za ile?

  Zapytaj o ofertę dla siebie

Trener

MARIUSZ KAPUSTA

Trener

+48 515 33 11 44


Ekspert Zarządzania Projektami – Mam na to dużo papierów :), np. PMP, ACP, Professional Scrum Master. Od 1998 prowadzę projekty, a od 2001 też międzynarodowe. Nie tylko papiery za mną stoją.

Twórca metody KISS PM – Lubię prostotę, a rozwiązania oparte na milionach formularzy nigdy się nie sprawdzały, dlatego powstało coś prostego

Autor książki „Zarządzanie projektami krok po kroku” – Pisanie sprawia mi przyjemność, a w przypadku tej książki okazało się, że czytelnicy lubią co napisałem

Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

Zaufali nam

 • Zarządzanie Projektami HR to było szkolenie, którego szukałam. Dopasowane rozwiązania do specyfiki pracy w HR. 2 dni dawki wiedzy i praktyki, które wykorzystuję w obecnej pracy. Język projektowy bardzo pomocny. Korzystam też ze strategicznych wskazówek od Mariusza Kapusty (kto ma budżet, jak eliminować zadania, których nie wykonamy i z jakimi argumentami pójść by osiągnąć cel). Nie mówiąc już o podstawach projektów jak harmonogram, którym posługuję się w bieżącej pracy - nie tylko w ramach projektu, ale też po to by zobrazować toczące się procesy, zadania i ich deadline'y. Myślę, że większość HR-owców wyniesie wartość dodaną z tego szkolenia - pomaga porozumiewać się z biznesem i lepiej rozumieć ich język. Szczególnie jeśli pracuje się z grupami projektowymi. Nawet jeśli na co dzień nie prowadzisz swoich projektów, ale uczestniczysz w grupach projektowych - również skorzystasz z tego szkolenia. Będziesz bardziej świadomym uczestnikiem projektu, który może wnieść więcej wartości dodanej rozumiejąc specyfikę pracy projektowej.  
  Monika Jaśkielewicz HR Business Partner
  ATM S.A. (Atman)
 • Szkolenie ,,Zarządzanie Projektami HR” zorganizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego -prowadzone przez Pana Mariusza Kapusta przyniosło pozytywne zmiany w naszej firmie. Szkolenie, a tym samym stosowana metoda 12 pytań KISS PM ™ bardzo pomogła naszej firmie w realizacji zamierzonego celu – pozwalając zauważyć istotne elementy, które wcześniej nie były widoczne. Ważne w szkoleniu jest indywidualne podejście prowadzącego, który słucha problemu danej firmy i pomaga znaleźć sposób rozwiązania. Profesjonalne i indywidualne podejście Pana Mariusza pozwala nam zarekomendować szkolenie z Zarządzania Projektami HR.  
  Sylwia Chałupczyńska Project Manager
  MasterHR Sp. z o.o.
 • Kiedy człowiek uczy się zarządzać projektami po prostu je robiąc, gromadzi wiele informacji i umiejętności, jednak brakuje mu czasu aby je ułożyć i nadać im strukturę. Szkolenie, na którym byłam (Zarządzanie Projektami HR) dało mi czas na refleksję nad tym co już wiem, a czego nie – pozwoliło na usystematyzowanie wiedzy i nadało jej większy sens. Uświadomiło, że dobry Project Manager czasami powinien zadać niewygodne pytania i czasami „zabić projekt” dla dobra organizacji. Nie wygra tym plebiscytu popularności ale zaoszczędzi organizacji wielu niepotrzebnych działań i inwestycji. Sztuka project managementu to nie tylko „robienie” projektów ale także odwaga aby ich nie „robić”.  
  IKEA Business Service Center Sp. z o.o.
 • Godny uznania jest sposób współpracy z nami jako klientem. Pomimo, że wiele etapów w naszym projekcie budowania standardu prowadziliśmy sami, byliśmy w ciągłym kontakcie z trenerem, który nas wspierał i mobilizował do kolejnych kroków. Widać dążenie do tego, aby klient był zadowolony oraz do tego, aby robić to, co jest w danym momencie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, a nie chęć sprzedania zadowolonemu klientowi „przyt okazji” kolejnych swoich produktów. Podoba nam się elastyczność ale też kreatywność i dążenie do rozwoju Leadership Center (np. e-learningowy kurs „12 pytań”). Z przekonaniem polecam Pana Mariusza Kapustę i firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie zarządzania projektami.
  Constantia Teich Poland Sp. z o.o.
 • Metodyka prowadzenia szkolenia, zastosowane formy warsztatowe, dyskusje, prace w podgrupach czy gry symulacyjne spotkały się z dużym uznaniem uczestników szkolenia.  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Magdaleną Robak i zespołem Leadership Center. Pani Magdalena posiada ogromną wiedzę dotyczącą umiejętności kierowania zespołem i potrafi przekazać ją w przystępny i ciekawy sposób. Z przekonaniem polecamy Panią Magdalenę Robak oraz firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie szkoleń.
  Dakoma Sp. z o.o.

Zgłoś się na szkolenie


Zarezerwuj sobie miejsce na szkoleniu. Zapraszamy do kontaktu, pomożemy ocenić, co najlepiej pasuje do Twojej sytuacji i wyzwań, przed jakimi stoisz.