Jak rozpoczynać i kończyć z sukcesem projekty HR - Leadership Center

Kilka słów o tym jak powstał projekt...

Projekt „Jak rozpoczynać i kończyć z sukcesem projekty HR” zaczął się od realnej potrzeby.
Na śniadaniu dla HR, po mojej prezentacji odnośnie projektów zobaczyliśmy jak wiele było pytań, wątpliwości i chęci do tego, żeby poznać zarządzanie projektami i stosować myślenie i podejście projektowe w HR.
Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tego tematu i stwierdziłem, że uruchomimy na początek szkolenie nastawione specjalne na potrzeby osób aktywnie realizujących projekty HR. I tak projekt zaczął dostawać skrzydeł. Opublikowaliśmy pierwszą wersję raportu „Dobre praktyki zarządzania projektami HR”, nasze szkolenie trafiło na Akademię Leona Koźmińskiego, coraz więcej świadomych HR-owców profesjonalnie zarządza projektami i zaprasza nas do pracy z ich zespołami. To nakręca :). I dzieje się coraz więcej.

W projekcie skumulowane są lata doświadczeń i pracy nad tym, żeby zarządzanie projektami było proste, praktyczne i przystępne. I bardzo się cieszę, że to się udaje :). Najlepiej podsumowuje to często pojawiające się stwierdzenie wśród uczestniczek szkoleń "Teraz wiem, że mogę i, że zarządzanie projektami nie musi być trudne!" Serdecznie zapraszam do kontaktu. Zobaczmy co możemy zrobić razem :)

 

Pobierz Raport "Dobre praktyki zarządzania projektami HR"

Pobierz "Dobre praktyki zarządzania projektami HR", a w nich:

7 Eksperckich wypowiedzi na temat najczęściej popełnianych błędów w projektach HR
7 Rad jak uniknąć największych błędów
10 Błędów w projektach HR popełnianych nawet przez 85% kierowników projektów
31 Stron bezpłatnego raportu do przeczytania i wyciągnięcia wniosków :)

Postęp uzyskiwany przez uczestników 12 Pytań KISS PM ™

65%

Uproszczenie zarządzania projektami

68%

Zwiększenie kontroli nad projektami

68%

Zwiększenie efektywności i sukteczności działań

66%

Zwiększenie samodzielności

63%

Lepsze dotrzymywanie deadline`ów

71%

Zwiększenie zrozumienia roli w projekcie

68%

Poprawienie współpracy

61%

Poprawienie komunikacji z klientem

 

Dobre praktyki zarządzania projektami HR

Rozwiązania dla HR

Opinie o szkoleniach Zarządzanie Projektami HR wg. 12 Pytań KISS PM™

 • Zarządzanie Projektami HR to było szkolenie, którego szukałam. Dopasowane rozwiązania do specyfiki pracy w HR. 2 dni dawki wiedzy i praktyki, które wykorzystuję w obecnej pracy. Język projektowy bardzo pomocny. Korzystam też ze strategicznych wskazówek od Mariusza Kapusty (kto ma budżet, jak eliminować zadania, których nie wykonamy i z jakimi argumentami pójść by osiągnąć cel). Nie mówiąc już o podstawach projektów jak harmonogram, którym posługuję się w bieżącej pracy - nie tylko w ramach projektu, ale też po to by zobrazować toczące się procesy, zadania i ich deadline'y. Myślę, że większość HR-owców wyniesie wartość dodaną z tego szkolenia - pomaga porozumiewać się z biznesem i lepiej rozumieć ich język. Szczególnie jeśli pracuje się z grupami projektowymi. Nawet jeśli na co dzień nie prowadzisz swoich projektów, ale uczestniczysz w grupach projektowych - również skorzystasz z tego szkolenia. Będziesz bardziej świadomym uczestnikiem projektu, który może wnieść więcej wartości dodanej rozumiejąc specyfikę pracy projektowej.  
  Monika Jaśkielewicz HR Business Partner
  ATM S.A. (Atman)
 • Szkolenie ,,Zarządzanie Projektami HR” zorganizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego -prowadzone przez Pana Mariusza Kapusta przyniosło pozytywne zmiany w naszej firmie. Szkolenie, a tym samym stosowana metoda 12 pytań KISS PM ™ bardzo pomogła naszej firmie w realizacji zamierzonego celu – pozwalając zauważyć istotne elementy, które wcześniej nie były widoczne. Ważne w szkoleniu jest indywidualne podejście prowadzącego, który słucha problemu danej firmy i pomaga znaleźć sposób rozwiązania. Profesjonalne i indywidualne podejście Pana Mariusza pozwala nam zarekomendować szkolenie z Zarządzania Projektami HR.  
  Sylwia Chałupczyńska Project Manager
  MasterHR Sp. z o.o.
 • Kiedy człowiek uczy się zarządzać projektami po prostu je robiąc, gromadzi wiele informacji i umiejętności, jednak brakuje mu czasu aby je ułożyć i nadać im strukturę. Szkolenie, na którym byłam (Zarządzanie Projektami HR) dało mi czas na refleksję nad tym co już wiem, a czego nie – pozwoliło na usystematyzowanie wiedzy i nadało jej większy sens. Uświadomiło, że dobry Project Manager czasami powinien zadać niewygodne pytania i czasami „zabić projekt” dla dobra organizacji. Nie wygra tym plebiscytu popularności ale zaoszczędzi organizacji wielu niepotrzebnych działań i inwestycji. Sztuka project managementu to nie tylko „robienie” projektów ale także odwaga aby ich nie „robić”.  
  IKEA Business Service Center Sp. z o.o.
 • Metodyka prowadzenia szkolenia, zastosowane formy warsztatowe, dyskusje, prace w podgrupach czy gry symulacyjne spotkały się z dużym uznaniem uczestników szkolenia.  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Magdaleną Robak i zespołem Leadership Center. Pani Magdalena posiada ogromną wiedzę dotyczącą umiejętności kierowania zespołem i potrafi przekazać ją w przystępny i ciekawy sposób. Z przekonaniem polecamy Panią Magdalenę Robak oraz firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie szkoleń.
  Dakoma Sp. z o.o.

Zaufali nam

Nasi eksperci

 
Raport powstał w oparciu o artykuł ekspercki "Jakie są najczęściej spotkane błędy w projektach HR?" opublikowanym na naszym blogu. Artykuł zawiera wypowiedzi ekspertów z branży HR
 
 
 
Joanna Kamińska
Specjalista ds. personalnych Balex Metal
Autorka bloga www.HRzPasja.pl
Łukasz Sowiński
Dyrektor HR
Capital Service S.A.
Zyta Machnicka
Partner i konsultant ds. marki pracodawcy w Lightness
Autorka bloga CandidateExperience.pl.
Magdalena Grygiel
Specjalista HR
Manpower Group Sp. z o.o.
 
 
Dorota Bodek
Manager Advisory Group TEST Human Resources www.testhr.pl
Łukasz Pich
Business Development Manager
Advisory Group TEST Human Resources www.testhr.pl
Michał Szot
Dyrektor Programowy Studio Wiedzy www.studiowiedzy.pl

Partnerzy projektu

HRNEWS to nie tylko portal informacyjno-edukacyjny, to kompleksowe „narzędzie” wspierające pracę HR-owców każdego szczebla i pozwalające oderwać się od „merytorycznego mainstreamu”. Top News, Osobowość HR, Dobre Praktyki HR to tylko niektóre sekcje, które warto śledzić podczas codziennej prasówki. A najważniejsze informacje tygodnia kompilowane są w postaci newslettera wysyłanego w każdy wtorek.
Zapraszamy do lektury: www.hrnews.pl

AKADEMIA LEONA KOŹMIŃSKIEGO to niepubliczna uczelnia akademicka, specjalizująca się w zakresie nauk ekonomicznych, humanistycznych i prawnych.
Akademia Leona Koźmińskiego posiada trzy najbardziej prestiżowe akredytacje: AACSB, AMBA i EQUIS
Razem z ALK cyklicznie organizujemy szkolenie Zarządzanie Projektami HR, ,o którym więcej możesz przeczytać tutaj

Wybrane wystąpienia na konferencjach i wydarzeniach HR

To jeszcze nie wszystko :)

Książka

Książka "Zarządzanie projektami krok po kroku"

Gdy zaczynałem swoją przygodę z zarządzaniem projektami, szukałem wiedzy, którą mogę wykorzystać w codziennej pracy. Wiedza z książek na które natrafiałem była zawsze bardzo trudno przystępna. Książki skupiały się na szczegółach i były napisane hermetycznym językiem. Kiedy szukałem konkretnych, całościowych przykładów to zwykle trafiałem na banalnie proste przypadki „budowy płotu”. Zarządzałem wtedy międzynarodowym projektem, powiedzmy trochę bardziej skomplikowanym i takie przykłady zupełnie mi nic nie dawały. Szukałam kilka lat i nadal trafiałem na to samo. Sporo książek, ale w większość z nich dotyczyła jedynie IT albo zawierała opisy przykładów z USA zupełnie nieprzydatne w polskich realiach. Podsumowując książki nie bardzo pomagające „szaremu zjadaczowi chleba”. Dlatego postanowiłem stworzyć coś, co uczestnikom moich szkoleń pomoże łatwiej zrozumieć temat.
Raport

Raport "Dobre praktyki zarządzania projektami HR"

Raport powstał w oparciu o artykuł ekspercki "Jakie są najczęściej spotkane błędy w projektach HR?" opublikowanym na naszym blogu. Artykuł zawiera wypowiedzi ekspertów z branży HR: Joanna Kamińska - Specjalista ds. personalnych Balex Metal, Autorka bloga www.HRzPasja.pl; Zyta Machnicka - Partner i konsultant ds. marki pracodawcy w Lightness www.lightness.pl, Autorka bloga CandidateExperience.pl; Michał Szot - Dyrektor Programowy Studio Wiedzy www.studiowiedzy.pl; Łukasz Sowiński - Dyrektor HR Capital Service S.A.; Dorota Bodek - Manager Advisory Group TEST Human Resources www.testhr.pl; Łukasz Pich - Business Development Manager Advisory Group TEST Human Resources www.testhr.pl. Partnerami raportu są HRNews i HRTools

Publikacje w prasie branżowej

Współpraca

Jesteś pasjonatem HR? Chcesz dołączyć do projektu i podzielić się swoim doświadczeniem z innymi? Daj nam znać, chętnie stworzymy coś fajnego razem :) Zapraszamy do kontaktu telefonicznego 797 590 887 lub przez poniższy formularz kontaktowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Temat (wymagane)

Treść wiadomości (wymagane)