Szkolenia i nasze rozwiązania - Leadership Center

Dlaczego warto wybrać szkolenia z zarządzania projektami wg. metody 12 pytań?

Jeśli interesuje Cię jedynie to jakie konkretnie rozwiązania proponujemy to przewiń od razu stronę w dół. Zależy mi jednak, żebyś przeczytał/ła te kilka słów wstępu, a wtedy zrozumiesz czym wyróżniają się nasze szkolenia i dlaczego warto wybrać właśnie nas :)

Nazywam się Mariusz Kapusta, jestem ekspertem zarządzania projektami z ponad 17-letnim doświadczeniem, trenerem i przedsiębiorcą. Od 9 lat jestem też właścicielem firmy Leadership Center. Napisałem książkę "Zarządzanie projektami krok po kroku" i stworzyłem metodę 12 pytań, które w bardzo prosty sposób uczą zarządzania projektami.

To właśnie metoda 12 pytań jest tym, co najbardziej wyróżnia nas wśród konkurencji. Każdy chwali swój produkt, ale my nie krzyczymy, że 12 pytań jest lepsze niż PMBOK, niż SCRUM czy PRINCE... Co więcej, wcale tak nie uważamy, możemy natomiast dać gwarancję, że 12 pytań jest łatwiejsze od wszystkich innych metod zarządzania projektami. Tłumaczy w prosty sposób o co chodzi w zarządzaniu projektami i wskazuje co zrobić, żeby dobrze zacząć i dobrze skończyć. (Próbka 12 pytań znajduje się w naszym darmowym kursie 12 pytań na który można zapisać się tutaj. Do tej pory sprawdziło już ponad 1000 osób, a licznik dalej bije.)


Kilka słów o tym jak powstała metoda 12 pytań...

W 2001 roku rozpocząłem pracę w Procter & Gamble. To międzynarodowy koncern o ponad 150-letniej historii. Trafiłem tam, jako student czwartego roku. Musiałem nauczyć się jak radzić sobie ze złożonymi przedsięwzięciami realizowanymi zdalnie z Polski dla oddziałów firmy w USA, Wenezueli, Szwajcarii, Meksyku, Chinach czy Hiszpanii. Nie da się tego zrobić bez solidnego opanowania warsztatu zarządzania projektami. W czasie kariery w P&G otrzymywałem liczne nagrody za moje projekty i wkład w rozwój metod zarządzania projektami (w tym dwukrotnie Recognition Shares – nagrodę przyznawaną jedyne 2% najlepszych pracowników). Tam nauczyłem się podstaw, które stanowią fundament metody KISS PM. Przez kolejne kilka lat uczyłem managerów, właścicieli firm oraz współpracowałem z firmami reprezentującymi najwyższe standardy pracy. Tak powstała metoda KISS PM, która czerpie ze znanych metod typu PMBOK, PRINCE2 czy SCRUM. Metoda dzięki której zarządzanie projektami staje się proste i zrozumiałe. A jej fundamentem jest zadawanie właściwych pytań we właściwym czasie.

Podsumowując nasze szkolenia oparte są na metodzie 12 pytań prowadzone w myśl naszej idei, która brzmi "Zarządzanie projektami nie musi być trudne!"

Nasze szkolenia

Nie realizujemy szkoleń na zasadzie szkolenie zrobione - certyfikat wystawiony - sprawa zamknięta. Jeśli zainteresuje Cię nasze szkolenie to:

  • Najpierw porozmawiamy :). Pierwsza osoba, z którą się skontaktujesz to ta uśmiechnięta Pani na zdjęciu obok, zwana u nas Customer Happines Managerem. Naprawdę lubi uszczęśliwiać klientów, dlatego nie wahaj się zadzwonić, jeśli masz obawy typu "nie znam fachowej terminologii używanej w zarządzaniu projektami, co ja powiem?". Spokojnie :) porozmawiamy z Tobą o problemach z jakimi mierzysz się Ty, Twój zespół czy Twoja firma. Tak po ludzku, pogadamy, pomożemy odkryć problem (często faktyczny problem okazuje się zupełnie inny niż ten zgłaszany), a potem dobierzemy najlepsze rozwiązanie.
  • Następny krok jaki zrobimy jeśli zdecydujesz się na nasze rozwiązanie to kolejne badanie potrzeb. Tym razem - wśród uczestników planowanego szkolenia. Nasz trener skontaktuje się z uczestnikami i osobami zarządzającymi zespołem, który będzie brał udział w szkoleniu. Omówimy szczegółowo potrzeby i ustalimy problemy jakie zostaną poruszone podczas szkolenia.
  • Dodatkowo uczestnicy otrzymają drogą mailową do uzupełnienia „zeszyt 12 pytań”. Odpowiedzi na te pytania pozwolą przygotować szkolenie pod kątem faktycznych problemów i potrzeb uczestników.

Po szkoleniu też nie zostawiamy nikogo bez opieki. Naprawdę zależy nam, aby wiedza przekazana na szkoleniu została wdrożona w życie, bo tylko to przełoży się na zmianę w Twoich KPI, a w dalszym kroku na Twoją dobrą opinię o nas. Mówiąc krótko mamy interes w Twoim dobrym interesie :)
Dlatego:

  • Tuż po szkoleniu uczestnicy proszeni zostaną o wypełnienie ankiety, która pozwala na ocenienie poziomu ich satysfakcji ze szkolenia
  • Następnie sporządzimy Raport Poszkoleniowy, czyli podsumowanie informacji o przeprowadzonym szkoleniu.

   Raport zawiera między innymi takie cenne informacje jak: - charakterystyka grupy uczestników: ich mocne i słabe strony; obszary do rozwoju; rekomendacje, co do dalszych działań rozwojowych; kluczowe wyzwania zidentyfikowane przez uczestników. Oprócz szkolenia dostajesz więc informacje, które osobom zarządzającym zespołem, kierownikom czy dyrektorom czasem trudno zdobyć na co dzień. Dodatkowo uczestnikom zadajemy pracę domową, tak by można było ocenić jak w praktyce stosowana jest wiedza zdobyta podczas szkolenia. Czuwamy więc nad tym jak w praktyce radzą sobie uczestnicy szkolenia.
Fundament Zarządzania Projektami

Fundament Zarządzania Projektami

 • Dla tych, którzy chcą szybko i skutecznie poznać najlepsze praktyki zarządzania projektami oraz dla osób, które mają już pewną wiedzę na temat zarządzania projektami ale nie potrafią sami jej sobie „poukładać”
Gra <br>Symulacyjna <br>Fort Brave

Gra
Symulacyjna
Fort Brave

 • Wiedzę można zdobyć czytając książki. Umiejętności przychodzą z doświadczeniem, dlatego Symulacja Zarządzania Projektem odbywa się w formie warsztatowej, z wykorzystaniem gry symulacyjnej.
Szkolenie Zarządzanie Projektami w HR

Szkolenie Zarządzanie Projektami w HR

 • Teoretycznie w pierwszym dniu może wziąć udział każdy, ale chcemy, żebyś maksymalnie mogła skorzystać skupić się na swojej dziedzinie i wymienić doświadczenia z osobami, które dobrze Cię zrozumieją
Wdrożenie Zarządzania Projektami

Wdrożenie Zarządzania Projektami

 • Nie chcesz się szkolić, tylko chcesz, żeby Twoja firma i Twój zespół działały od razu tak jak powinny? Wdrażamy zarządzanie projektami w firmach. Całościowo. Wyposażymy w narzędzia i sprawimy, że ruszysz do przodu.
 
Akademia Zarządzania Projektami

Akademia Zarządzania Projektami

 • Chcesz zainwestować w rozwój swojego zespołu w pełnym zakresie? Nie tylko podstawy, ale umiejętność współpracy, rozwiązywania konfliktów, pracy z klientem. Stworzymy program dla Twojego zespołu i Twoich liderów.
Szkolenia </br> otwarte

Szkolenia
otwarte

 • Organizujemy też szkolenia otwarte. Zwykle jest to Fundament Zarządzania Projektami lub Zarządzanie Projektami w HR (które organizujemy razem z ALK) Jeżeli interesuję Cię inne szkolenie otwarte, daj nam po prostu znać
 

Dla kogo pracujemy?

Dla wszystkich. Taki duży, taki mały może świetnym być :) Znamy problemy dużych, średnich i małych firm. Swoje usługi kroimy na miarę Waszych potrzeb. Z powodzeniem wprowadzamy zmiany na lepsze zarówno w małych, średnich i dużych firmach

  • W małych firmach: szkolimy pracowników, wdrażamy myślenie projektowe i opracowujemy systemy dopasowane do potrzeb firmy
  • W średnich firmach: szkolimy pracowników, wdrażamy myślenie projektowe i opracowujemy systemy dopasowane do potrzeb firmy
  • W dużych firmach: szkolimy zespoły, wspieramy zarząd i kluczowych pracowników, opracowujemy metody zarządzania dopasowane do potrzeb firmy

Jakie problemy rozwiązujemy

 
 

Zaufali nam

Opinie o nas

 • W trakcie szkolenia gra Fort Brave uświadomiła uczestnikom jak ważne jest planowe podejście do prowadzenia projektów. O jej sukcesie może świadczyć fakt, że szkolenie zostało uznane za jedno z najlepszych jakie odbyło się w firmie w 2014 roku, co biorąc pod uwagę doświadczenie i wymagania uczestników jest ogromną pochwałą dla trenera. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panem Mariuszem Kapustą i zespołem Leadership Center. Pan Mariusz nie tylko posiada ogromną wiedzę z zarządzania projektami, ale co równie ważne potrafi przekazać ją w przystępny i ciekawy sposób.
  Constantia Teich Poland Sp. z o.o.
 • Godny uznania jest sposób współpracy z nami jako klientem. Pomimo, że wiele etapów w naszym projekcie budowania standardu prowadziliśmy sami, byliśmy w ciągłym kontakcie z trenerem, który nas wspierał i mobilizował do kolejnych kroków. Widać dążenie do tego, aby klient był zadowolony oraz do tego, aby robić to, co jest w danym momencie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, a nie chęć sprzedania zadowolonemu klientowi „przyt okazji” kolejnych swoich produktów. Podoba nam się elastyczność ale też kreatywność i dążenie do rozwoju Leadership Center (np. e-learningowy kurs „12 pytań”). Z przekonaniem polecam Pana Mariusza Kapustę i firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie zarządzania projektami.
  Constantia Teich Poland Sp. z o.o.
 • Metodyka prowadzenia szkolenia, zastosowane formy warsztatowe, dyskusje, prace w podgrupach czy gry symulacyjne spotkały się z dużym uznaniem uczestników szkolenia.  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Magdaleną Robak i zespołem Leadership Center. Pani Magdalena posiada ogromną wiedzę dotyczącą umiejętności kierowania zespołem i potrafi przekazać ją w przystępny i ciekawy sposób. Z przekonaniem polecamy Panią Magdalenę Robak oraz firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie szkoleń.
  Dakoma Sp. z o.o.
 • Dzięki programowi poprawiła się komunikacja w zespole, nauczyliśmy się lepiej wykorzystywać nasze silne strony oraz zintensyfikowaliśmy dzielenie się wiedzą. Zmieniliśmy nasz sposób pracy zwiększając zaangażowanie poszczególnych członków zespołu w realizowane przez nas projekty, uzyskując tym samym lepsze rezultat. Zaczęliśmy efektywniej współpracować w ramach podzespołów i grup projektowych. Rekomendujemy Leadership Center oraz trenera Mariusza Kapustę jako rzetelnych partnerów, ze względu na wyjątkową kreatywność i zaangażowanie w przygotowanie i dostosowanie programu do naszych potrzeb, profesjonalne, nastawione na konkretny rezultat podejście oraz umiejętność przełożenia teorii na praktyczne rozwiązania.
  Kompania Piwowarska SA
 • Oferta zaproponowana przez Leadership Center nie tylko spełniała nasze oczekiwania, ale dała nam więcej niż oczekiwaliśmy. Forma przeprowadzonych warsztatów odbiegała od tradycyjnego modelu szkolenia, koncentrując się mocno na praktycznych narzędziach stosowanych przez kierowników projektów. Szkolenie nie tylko zostało dostosowane do potrzeb realizowanego przez nas projektu, ale pozwoliło zidentyfikować klucze ryzyka, określić najistotniejsze obszary poprawy, których początkowo nie byliśmy świadomi, ale nakreśliło też plan działania, który mogliśmy wdrożyć. PolecamLeadership Center jako solidnego partnera ze względu na profesjonalizm, indywidualne podejście oraz zaangażowanie w realizowane projekty,
  PayPal Polska Sp. z o.o.
 • Pan Mariusz dysponuje szeroką wiedzą i doświadczeniem w obszarach, z których szkolił. Na szczególne podkreślenie zasługuje aspekt praktyczny wiedzy i narzędzi PM oferowanych przez Pana Mariusza. Szkolenia miały czysto warsztatowy i pragmatyczny charakter. Zawierały minimum teorii, podanej w bardzo przystępny sposób. Zaproponowane uczestnikom narzędzia i techniki PM były świetnie dobrane do specyfiki i rozmiaru rzeczywistych projektów prowadzonych przez pracowników, przez co były z sukcesem wdrażane przez uczestników tuż po szkoleniach. Uczestnicy jego szkoleń podkreślali niezwykłą prostotę i skuteczność oferowanych rozwiązań.
  Presspublica Sp. z o.o.
 • Firma Leadership Center została wybrana spośród wielu dzięki wyróżniającej się dbałości o analizę potrzeb a także dzięki znajomości naszych produktów i branży. Po dogłębnej analizie potrzeb zaprojektowany został warsztat dedykowany do profilu uczestników oraz potrzeb naszej organizacji. Warsztat został przeprowadzony profesjonalnie, Pan Mariusz zyskał autorytet i zaufanie wśród uczestników jednocześnie zapewniając przyjemną i kreatywną atmosferę. Po warsztacie firma Leadership Center przeprowadziła ewaluację. Doceniamy wyjątkowe zaangażowanie i troskę o efekt. W naszej opinii firma Leadership Center jest cennym partnerem w dziedzinie szkoleń. Z pewnością możemy polecić ją innym firmom.
  Techland Sp. z o.o.
 • Zajęcia były prowadzone w sposób bardzo ciekawy, angażujący wszystkich uczestników. Interaktywna forma oraz dynamika szkolenia wywołały aktywność i kreatywność uczestników oraz chęć dalszego rozwoju w kontekście omawianych tematów. Dodatkowo w czasie szkolenia wytworzyła się bardzo dobra atmosfera, która miała integrujący wpływ na grupę. Polecamy firmę Leadership Center jako partnera, który dostarcza ciekawe, innowacyjne rozwiązania w prosty i przystępny sposób.
  Data Point
 • Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania (gra symulacyjna) uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę oraz umiejętności na realnym przypadku biznesowym, w określonym czasie bez angażowania z naszej strony dodatkowych zasobów. Gra charakteryzowała się wysokim poziomem merytorycznym oraz dynamiką, podnosząc atrakcyjność konkursu. Podczas naszej współpracy Mariusz kapusta wykazuje się profesjonalizmem, elastycznością oraz zaangażowaniem
  Wolters Kluwer SA
 • Dzięki interaktywnej formie oraz dostosowaniu treści realizowanego szkolenia do specyfiki firmy uczestnicy w ciągu jednego dnia byli w stanie wypracować spójny plan działania, sposoby monitorowania i kontroli swojej pracy, aby móc je od razu wdrożyć w życie. Szkolenie dało uczestnikom nie tylko konkretne narzędzia ale uświadomiło też zależności pomiędzy dobrym planowaniem a realizacją projektu. Rekomendujemy współpracę zLeadership Center jako firmę, która dostarcza profesjonalne rozwiązania w ciekawy i efektywny sposób.
  JTI Polska Sp. z o.o.
 • Rekomendujemy Leadership Center oraz trenera Mariusza Kapustę jako rzetelnych partnerów. Pan Kapusta jako praktyk podawał wiele przykładów i razem z osobami szkolącymi się analizował aktualnie występujące przypadki w naszej organizacji. Dla pracowników z długim stażem była to też dobra okazja do refleksji nad ważnymi elementami prowadzenia projektów o których na co dzień się zapomina.
  CompFort/Meridian Polska Sp. z o.o.

Jak do nas trafić?