Zarządzanie projektami - Leadership Center

Dlaczego stworzyliśmy to szkolenie?

Jakiś czas temu zorganizowaliśmy spotkanie z osobami pracującymi w HR na temat „Zarządzanie projektami HR”. Chcieliśmy pokazać to, czym się zajmujemy na co dzień, pokazać jak pracujemy, przedstawić naszą ofertę zarządzania projektami.

W trakcie spotkania okazało się, że HR-owcy stawiają czoła tym samym problemom, co ich wewnętrzni klienci! W końcu trend dążenia do bycia HR Business Partnerem sprawia, że trzeba działać projektowo i wiedzieć:


  • Jak ułożyć projekt tak, żeby był realny do wykonania?
  • Jak zaangażować tych, którzy nie chcą się angażować?
  • Jak zapanować nad zależnościami w projekcie?
  • Jak zarządzać ryzykiem, żeby wyjść ze wszystkiego zwycięsko?

  Dlatego narodził się pomysł tego szkolenia. Sprawdziliśmy wśród sympatyków, znajomych i osób, które spotkaliśmy na licznych konferencjach jak wyobrażają sobie idealnie takie szkolenie. I w ten sposób powstał ten produkt.

Po co to robimy?

Zasadniczo chcemy dać Ci do ręki narzędzia, dzięki którym będziesz partnerem dla biznesu. HR jest często postrzegany jako centrum kosztów (tak jak IT) i trudno jest przebić się z dobrymi pomysłami.

Solidnie przygotowany projekt i profesjonalne działanie ułatwi wiele spraw. czasami HR wybiera się po pomoc o „ogarnięcie” projektów do IT. To dobry pomysł, żeby uczyć się od tych, którzy tym żyją, natomiast to dwa bardzo różne światy. Wielu rzeczy nie da się przełożyć 1:1.

To szkolenie ma za zadanie nauczyć Cię:

  • Jak zaplanować projekt w 30 minut
  • Jak angażować najważniejsze osoby w projekt
  • Jak zapobiegać zagrożeniom
  • Jak prowadzić, sprawdzać i sterować projektem

  Żeby Twoje przedsięwzięcia kończyły się sukcesem.

Dla kogo?

W przypadku tego szkolenia postanowiliśmy skupić się całkowicie na HR. Teoretycznie w pierwszym dniu może wziąć udział każdy, ale chcemy, żebyś maksymalnie mogła skorzystać skupić się na swojej dziedzinie i wymienić doświadczenia z osobami, które dobrze Cię zrozumieją. Dlatego to szkolenie zaplanowaliśmy i projektowaliśmy dla:

  • Dyrektorów HR, którzy nie uczestniczyli w szkoleniach zarządzania projektami, aby mogli usystematyzować swoją wiedzę
  • Managerów HR zarządzających projektami, odpowiadającymi za planowanie oraz realizację, aby mogli być partnerem dla biznesu
  • Specjalistów HR uczestniczących w projektach, aby potrafili skutecznie realizować swoje zadania

Zainteresowany szkoleniem otwartym?

Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

Po czym poznasz, że to był dobry wybór?


Zarządzanie projektami przydaje się i organizacji, która w nie inwestuje oraz pracownikom, którzy z niego korzystają. Jest oczywiście jeden haczyk – trzeba z tej wiedzy korzystać na co dzień. Natomiast sprawdziło to na sobie tak wiele organizacji i osób, że można bezpiecznie zaryzykować samemu.

Tak naprawdę jest to win-win, bo organizacja zyskuje:

 • Ograniczenie kosztów w ramach i tak napiętych budżetów
 • Ograniczenie czasu pracy potrzebnego na realizację zadań
 • Doskonale przygotowane projekty
 • Skrócenie czasu realizowanych projektów
 • Ograniczenie kosztów realizowanych projektów
 • Przygotowanie pracowników HR do wiodącej roli w projektach zmieniających organizację

A uczestnicy mogą liczyć na to, że spotka ich:

 • Solidna, sprawdzona wiedza nt. procesu zarządzania projektami
 • Poprawione umiejętności planowania projektów i pracy własnej
 • Znajomość narzędzi planowania i kontrolowania projektu
 • Umiejętność organizacji pracy nad wieloma projektami
 • Poprawione umiejętności przewidywania i rozwiązywania problemów

Co właściwie dostaję?

Dzień 1: Fundament zarządzania projektem HR

 • Wprowadzenie do zarządzania projektami – czyli jak poznać, że mamy do czynienie z projektem? Co trzeba wziąć pod uwagę w pracy projektowej? Jakie najczęściej popełnia się błędy i jak ich uniknąć? Jakie są sprawdzone metody, standardy i metodyki zarządzania projektami? Które z nich da się zastosować w HR? Poznasz założenia metody KISS PM (Keep It Simple Smart), która pomaga szybko opanować sytuację w projekcie.
 • Planowanie i realizacja projektu – czyli co powinien zawierać plan, żeby pomagał a nie przeszkadzał? Czym się różni harmonogram od planu projektu? Jaka jest różnica pomiędzy kursem na zombie a kursem na kierownika projektu? Co robić, gdy plan przestaje działać? Jak angażować kluczowe osoby w projekt? Jak go kontrolować? Poznasz model PM House, dzięki któremu zaplanujesz projekt szybko i prosto.
 • Zarządzanie wieloma projektami – czyli jak sobie dać radę, gdy nie dajesz rady? Jak kontrolować wiele projektów i pogodzić je z ograniczeniami czasu i zasobów? Jak mieć argumenty za realizacją projektu lub przeciw ;)? Jak strategicznie spojrzeć na swoją pracę?

Dzień 2: Praktyka zarządzania projektem HR

 • Gra symulacyjna Rzeczywistość Rozszerzona – czyli sprawdzenie siebie i swoich umiejętności jako kierownika projektu. Zagrasz w grę polegającą na wdrożeniu nowego produktu na rynek. Wszystko w realiach biznesowych po to, żeby nauczyć się podejmować decyzje bazując na trójkącie projektowym oraz oceniać na ile plan odpowiada rzeczywistości.
 • Rozwiązywanie problemów w projektach – PM Solver – czyli narzędzie do rozwiązywania wszystkich problemów projektowych. Dzięki niemu nauczysz się oceniać na którym z czterech poziomów problemów znajduje się twoje wyzwanie oraz poznasz narzędzia do radzenia sobie z każdym z nich.
 • Projekty HR Tips & Tricks – czyli praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Z doświadczenia Dyrektora HR i realizacji projektów. Jak angażować? Jak budować pozycję wobec innych kluczowych osób? Jak nie tylko przetrwać, tylko jak zwyciężać w projektach HR.

Zainteresowany szkoleniem otwartym?

Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

Kiedy?


W tym momencie powinnaś spojrzeć w swój kalendarz i zarezerwować czas na udział w tym wydarzeniu. Jeżeli nie, to znaczy, że coś jest nie tak z tym, co napisaliśmy wcześniej :(. Trudno, zwolni się copywriter’a. Skoro to nie zadziałało to w takim razie wprost. Zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w terminie widocznym na ekranie ;).

SZKOLENIE OTWARTE

03-04.12.2018

SZKOLENIE ZAMKNIĘTE

Skontaktuj się

Warszawa

Zainteresowany szkoleniem otwartym?

Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

Za ile?

Ceny w przedsprzedaży i early birds dostępne tylko dla subskrybentów listy

Dołącz do listy, aby otrzymać możliwość zakupu szkolenia w przedsprzedaży i informacje o innych bonusach drogą mailową. Możesz to zrobić pobierając raport Jakie błędy są najczęściej popełniane w projektach HR i jak im zapobiegać? >>>

Kto się Tobą zaopiekuje?

MARIUSZ KAPUSTA

Prezes Zarządu

+48 515 33 11 44


Ekspert Zarządzania Projektami – Mam na to dużo papierów :), np. PMP, ACP, Professional Scrum Master. Od 1998 prowadzę projekty, a od 2001 też międzynarodowe. Nie tylko papiery za mną stoją.

Twórca metody KISS PM – Lubię prostotę, a rozwiązania oparte na milionach formularzy nigdy się nie sprawdzały, dlatego powstało coś prostego

Autor książki „Zarządzanie projektami krok po kroku” – Pisanie sprawia mi przyjemność, a w przypadku tej książki okazało się, że czytelnicy lubią co napisałem

MELANIA LESIŃSKA

Customer Happiness Manager

+48 797 590 887


Specjalista rozwiązywania nierozwiązywalnych problemów – Życie bywa pełne niespodzianek. Zaginiona pro-forma, skomplikowany proces akceptacji zgłoszeń, strona nie działa… Jestem, żeby pomóc rozwiązać nierozwiązywalne, żebyś mogła dotrzeć na szkolenie.

Zna odpowiedź na każde pytanie – Każde pytanie ma odpowiedź. Wystarczy zapytać, a wyjaśnię co i jak, bo nie zawsze trener opowie albo opisze bez swojego slangu ;). Jeżeli masz pytania organizacyjne albo merytoryczne, to chętnie pomogę.

Ekspert zarządzania szefem – Szef wymyśla, a trzeba to wdrożyć w życie. Oprócz opiekowania się naszymi klientami zajmuję się tym, żeby wizja stała się rzeczywistością.

Zainteresowany szkoleniem otwartym?

Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

Co może pójść nie tak?


Każdy projekt ma to do siebie, że coś w nim może pójść nie tak. No i tutaj na przeszkodzie może pojawić się milion różnych powodów, dla których Twój udział w tym szkoleniu nie będzie możliwy. Albo pojawią się wątpliwości, na które nie odpowiedzieliśmy pomimo naszych starań. Co mogliśmy przewidzieć umieściliśmy poniżej, żeby prawdopodobieństwo sukcesu, czyli naszego spotkania było jak największe.Jeżeli przydarzy się coś z tych rzeczy to mamy plan B.

1Procedury u mnie w firmie nie pozwalają mi zapłacić w proponowany przez was sposób
Napisz do nas lub zadzwoń. Znajdziemy sposób.
2Nie znalazłam na stronie ważnych dla mnie informacji
Daj nam znać kiedy możemy się z Tobą skontaktować. Zadzwonimy i wyjaśnimy to, czego nie udało się nam na stronie.
3Mam wątpliwości, czy ten program jest dla mnie
Jakie to wątpliwości? Możliwe, że masz rację. Nie chcemy się poddać bez walki. Daj nam znać jakie masz wątpliwości, odpowiemy na każde pytanie.
4Nie spodoba mi się szkolenie, gdy już na nim będę
Może tak się zdarzyć, chociaż to mało prawdopodobne. Do tej pory w naszej historii zdarzyło się to dosłownie 3 razy. Jeżeli uznasz, że szkolenie nie spełniło Twoich oczekiwań to zwracamy pieniądze.
5Nie pasuje mi termin
Daj nam znać, kiedy by Ci pasowało. Planujemy kolejne edycje. Poinformujemy Cię, kiedy będą kolejne.
6Nie mam czasu
Proponujemy szkolenie z zarządzania czasem 😉 – 8 dzień tygodnia. Potrafi zdziałać cuda :). A na poważnie, to nigdy nie będzie dość czasu na własny rozwój. Wpisz w kalendarz i już.

Co może szczególnie pomóc?


Ewolucja ukształtowała nas w ten sposób, żeby szukać głównie zagrożeń. W projektach warto też wypatrywać szans! To takie pozytywne ryzyko, które może się zmaterializować. Ta lista tutaj to tylko część, na którą mogliśmy wpaść. Możliwe, że wymyślisz coś więcej. Wtedy po prostu do nas napisz. Intencja jest prosta – chcemy, żeby ten projekt się udał!

1Chcę się przygotować przed, żeby skorzystać jak najwięcej
Zapraszamy do darmowego kursu 12 pytań KISS PM. Możesz z niego skorzystać już teraz. Bez zobowiązań, żeby poznać na czym polega nasza metoda. Dzięki temu na szkoleniu będziesz wiedzieć na co szczególnie chcesz zwrócić uwagę.
2Chcę zapłacić mniej, bo mam kilka zainteresowanych osób
Bardzo nas to cieszy. Inicjatywę zawsze nagradzamy. Przy zgłoszeniu większych grup nagrodą jest rabat od ceny wyjściowej 2-3 osoby – 5% 4-5 osób – 10% 6 i więcej – 13% W zgłoszeniu wystarczy podać ilość osób, a my uwzględnimy bonus.
3Tak właściwie to jest nas na tyle dużo w firmie, że chcę takie szkolenie tylko dla nas
Nie ma problemu. Ustalmy kiedy, gdzie, za ile i działamy :). Napisz do nas, a odezwiemy się i ustalimy szczegóły.
4Chcę takie szkolenie, ale w innym mieście
Jesteśmy otwarci na kolejne miasta. Jeżeli masz też kilka znajomych osób, które byłyby zainteresowane szanse rosną. Napisz do nas z informacją kiedy i gdzie chciałabyś się szkolić, a my zbierzemy zgłoszenia i zaproponujemy rozwiązanie.
5Chcę mieć pewność, że na szkoleniu będą poruszone moje tematy
Napisz do nas przed szkoleniem, czego oczekujesz, a my uwzględnimy je w szkoleniu lub odpowiemy na nie w jakiś inny sposób.
6Chcę wziąć udział w tym szkoleniu i nie płacić za nie
Brzmi jak intrygujący plan Czekamy na propozycje co w zamian?

Jak będziemy monitorować postępy?


Zanim pojawisz się u nas na szkoleniu poprosimy Cię o wypełnienie PM Healthcheck. To badanie, z którego korzystamy, żeby sprawdzić jak dobrze (lub źle) dzieje się z projektem oraz co zrobić, żeby działo się dobrze. 3 miesiące po szkoleniu wypełnisz PM Healthcheck ponownie. I zobaczysz co się zmieniło w tym okresie.

Jak mogę dopasować to do siebie?


Szkolenie musi mieć swoją ramę, żeby mogło się udać. Natomiast zawsze można dodać coś od siebie lub ująć. Na pewno możemy w ramach merytoryki uwzględnić najczęściej pojawiające się pytania, problemy, prośby od uczestników. Po prostu przy kontakcie z nami powiedz jakie byłyby Twoje oczekiwania, a my powiemy co jest możliwe.

Zaufali nam

Opinie o nas

 • Zarządzanie Projektami HR to było szkolenie, którego szukałam. Dopasowane rozwiązania do specyfiki pracy w HR. 2 dni dawki wiedzy i praktyki, które wykorzystuję w obecnej pracy. Język projektowy bardzo pomocny. Korzystam też ze strategicznych wskazówek od Mariusza Kapusty (kto ma budżet, jak eliminować zadania, których nie wykonamy i z jakimi argumentami pójść by osiągnąć cel). Nie mówiąc już o podstawach projektów jak harmonogram, którym posługuję się w bieżącej pracy - nie tylko w ramach projektu, ale też po to by zobrazować toczące się procesy, zadania i ich deadline'y. Myślę, że większość HR-owców wyniesie wartość dodaną z tego szkolenia - pomaga porozumiewać się z biznesem i lepiej rozumieć ich język. Szczególnie jeśli pracuje się z grupami projektowymi. Nawet jeśli na co dzień nie prowadzisz swoich projektów, ale uczestniczysz w grupach projektowych - również skorzystasz z tego szkolenia. Będziesz bardziej świadomym uczestnikiem projektu, który może wnieść więcej wartości dodanej rozumiejąc specyfikę pracy projektowej.  
  Monika Jaśkielewicz HR Business Partner
  ATM S.A. (Atman)
 • Szkolenie ,,Zarządzanie Projektami HR” zorganizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego -prowadzone przez Pana Mariusza Kapusta przyniosło pozytywne zmiany w naszej firmie. Szkolenie, a tym samym stosowana metoda 12 pytań KISS PM ™ bardzo pomogła naszej firmie w realizacji zamierzonego celu – pozwalając zauważyć istotne elementy, które wcześniej nie były widoczne. Ważne w szkoleniu jest indywidualne podejście prowadzącego, który słucha problemu danej firmy i pomaga znaleźć sposób rozwiązania. Profesjonalne i indywidualne podejście Pana Mariusza pozwala nam zarekomendować szkolenie z Zarządzania Projektami HR.  
  Sylwia Chałupczyńska Project Manager
  MasterHR Sp. z o.o.
 • Kiedy człowiek uczy się zarządzać projektami po prostu je robiąc, gromadzi wiele informacji i umiejętności, jednak brakuje mu czasu aby je ułożyć i nadać im strukturę. Szkolenie, na którym byłam (Zarządzanie Projektami HR) dało mi czas na refleksję nad tym co już wiem, a czego nie – pozwoliło na usystematyzowanie wiedzy i nadało jej większy sens. Uświadomiło, że dobry Project Manager czasami powinien zadać niewygodne pytania i czasami „zabić projekt” dla dobra organizacji. Nie wygra tym plebiscytu popularności ale zaoszczędzi organizacji wielu niepotrzebnych działań i inwestycji. Sztuka project managementu to nie tylko „robienie” projektów ale także odwaga aby ich nie „robić”.  
  IKEA Business Service Center Sp. z o.o.
 • Godny uznania jest sposób współpracy z nami jako klientem. Pomimo, że wiele etapów w naszym projekcie budowania standardu prowadziliśmy sami, byliśmy w ciągłym kontakcie z trenerem, który nas wspierał i mobilizował do kolejnych kroków. Widać dążenie do tego, aby klient był zadowolony oraz do tego, aby robić to, co jest w danym momencie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, a nie chęć sprzedania zadowolonemu klientowi „przyt okazji” kolejnych swoich produktów. Podoba nam się elastyczność ale też kreatywność i dążenie do rozwoju Leadership Center (np. e-learningowy kurs „12 pytań”). Z przekonaniem polecam Pana Mariusza Kapustę i firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie zarządzania projektami.
  Constantia Teich Poland Sp. z o.o.
 • Metodyka prowadzenia szkolenia, zastosowane formy warsztatowe, dyskusje, prace w podgrupach czy gry symulacyjne spotkały się z dużym uznaniem uczestników szkolenia.  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Magdaleną Robak i zespołem Leadership Center. Pani Magdalena posiada ogromną wiedzę dotyczącą umiejętności kierowania zespołem i potrafi przekazać ją w przystępny i ciekawy sposób. Z przekonaniem polecamy Panią Magdalenę Robak oraz firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie szkoleń.
  Dakoma Sp. z o.o.

Zgłoś się na szkolenie


Zarezerwuj sobie miejsce na szkoleniu. Zapraszamy do kontaktu, pomożemy ocenić, co najlepiej pasuje do Twojej sytuacji i wyzwań, przed jakimi stoisz.