Dla kogo jest to szkolenie?

W trakcie licznych spotkań z osobami pracującymi w HR okazało się, że HR-owcy stawiają czoła tym samym problemom, co ich wewnętrzni klienci! W końcu trend dążenia do bycia HR Business Partnerem sprawia, że trzeba działać projektowo i wiedzieć:

 

 • Jak ułożyć projekt tak, żeby był realny do wykonania?
 • Jak zaangażować tych, którzy nie chcą się angażować?
 • Jak zapanować nad zależnościami w projekcie?
 • Jak zarządzać ryzykiem, żeby wyjść ze wszystkiego zwycięsko?

 

Dlatego narodził się pomysł szkolenia z zarządzania projektami dla HR.

 

Zasadniczo chcemy dać Ci do ręki narzędzia, dzięki którym będziesz partnerem dla biznesu.Zapisz się!

W przypadku tego szkolenia postanowiliśmy skupić się całkowicie na HR. Teoretycznie w pierwszym dniu może wziąć udział każdy, ale chcemy, żebyś maksymalnie mogła skorzystać skupić się na swojej dziedzinie i wymienić doświadczenia z osobami, które dobrze Cię zrozumieją. Dlatego to szkolenie zaplanowaliśmy i projektowaliśmy dla:

 • Dyrektorów HR, którzy nie uczestniczyli w szkoleniach zarządzania projektami, aby mogli usystematyzować swoją wiedzę
 • Managerów HR zarządzających projektami, odpowiadającymi za planowanie oraz realizację, aby mogli być partnerem dla biznesu
 • Specjalistów HR uczestniczących w projektach, aby potrafili skutecznie realizować swoje zadania

Czego nauczysz się na szkoleniu?

Zasadniczo chcemy dać Ci do ręki narzędzia, dzięki którym będziesz partnerem dla biznesu. HR jest często postrzegany jako centrum kosztów (tak jak IT) i trudno jest przebić się z dobrymi pomysłami.

 

Solidnie przygotowany projekt i profesjonalne działanie ułatwi wiele spraw. czasami HR wybiera się po pomoc o „ogarnięcie” projektów do IT. To dobry pomysł, żeby uczyć się od tych, którzy tym żyją, natomiast to dwa bardzo różne światy. Wielu rzeczy nie da się przełożyć 1:1.

 

To szkolenie ma za zadanie nauczyć Cię: Jak zaplanować projekt w 30 minut? Jak angażować najważniejsze osoby w projekt? Jak zapobiegać zagrożeniom? Jak prowadzić, sprawdzać i sterować projektem?

 

Żeby Twoje przedsięwzięcia kończyły się sukcesem.

Korzyści ze szkolenia dla uczestników i organizacji

 • Ograniczenie kosztów w ramach i tak napiętych budżetów
 • Ograniczenie czasu pracy potrzebnego na realizację zadań
 • Doskonale przygotowane projekty
 • Skrócenie czasu realizowanych projektów
 • Ograniczenie kosztów realizowanych projektów
 • Przygotowanie pracowników HR do wiodącej roli w projektach zmieniających organizację
 • Solidna, sprawdzona wiedza nt. procesu zarządzania projektami
 • Poprawione umiejętności planowania projektów i pracy własnej
 • Znajomość narzędzi planowania i kontrolowania projektu
 • Umiejętność organizacji pracy nad wieloma projektami
 • Poprawione umiejętności przewidywania i rozwiązywania problemów

Zainteresowany szkoleniem otwartym?
Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

Program szkolenia dla HR

Dzień 1: Fundament zarządzania projektem HR

 

Wprowadzenie do zarządzania projektami

 

Czyli jak poznać, że mamy do czynienie z projektem? Co trzeba wziąć pod uwagę w pracy projektowej? Jakie najczęściej popełnia się błędy i jak ich uniknąć? Jakie są sprawdzone metody, standardy i metodyki zarządzania projektami? Które z nich da się zastosować w HR? Poznasz założenia metody KISS PM (Keep It Simple Smart), która pomaga szybko opanować sytuację w projekcie.

 

Planowanie i realizacja projektu

 

Czyli co powinien zawierać plan, żeby pomagał a nie przeszkadzał? Czym się różni harmonogram od planu projektu? Jaka jest różnica pomiędzy kursem na zombie a kursem na kierownika projektu? Co robić, gdy plan przestaje działać? Jak angażować kluczowe osoby w projekt? Jak go kontrolować? Poznasz model PM House, dzięki któremu zaplanujesz projekt szybko i prosto.

 

Zarządzanie wieloma projektami

 

Czyli jak sobie dać radę, gdy nie dajesz rady? Jak kontrolować wiele projektów i pogodzić je z ograniczeniami czasu i zasobów? Jak mieć argumenty za realizacją projektu lub przeciw ;)? Jak strategicznie spojrzeć na swoją pracę?

Dzień 2: Praktyka zarządzania projektem HR

 

Rozwiązywanie problemów w projektach

 

PM Solver – czyli narzędzie do rozwiązywania wszystkich problemów projektowych. Dzięki niemu nauczysz się oceniać na którym z czterech poziomów problemów znajduje się twoje wyzwanie oraz poznasz narzędzia do radzenia sobie z każdym z nich.

 

Projekty HR Tips & Tricks

 

Czyli praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Z doświadczenia Dyrektora HR i realizacji projektów. Jak angażować? Jak budować pozycję wobec innych kluczowych osób? Jak nie tylko przetrwać, tylko jak zwyciężać w projektach HR.

Termin i lokalizacja szkolenia Termin i lokalizacja szkolenia

Kiedy?
21-22.05.2024
Gdzie?
Online
Za ile?
2499

Poznaj trenera

Mariusz kapusta
Trener
Ekspert zarządzania projektami Mam na to dużo papierów :), np. PMP, ACP, Professional Scrum Master. Od 1998 prowadzę projekty, a od 2001 też międzynarodowe. Nie tylko papiery za mną stoją. Twórca metody KISS PM Lubię prostotę, a rozwiązania oparte na milionach formularzy nigdy się nie sprawdzały, dlatego powstało coś prostego. Autor książki "Zarządzanie projektami krok po kroku" Pisanie sprawia mi przyjemność, a w przypadku tej książki okazało się, że czytelnicy lubią co napisałem.

Kontakt

Napisz do nas

Jeżeli coś Cię zainteresowało i wydaje Ci się, że jest szansa na to, że możemy zrobić coś wspólnie to daj nam znać, wypełniając formularz.

Lokalizacja

icon Twarda 44, 00-831 Warszawa
+48 507 548 922 biuro@leadership-center.pl

  Imię*

  Nazwisko

  Email*

  Numer telefonu

  Temat wiadomości*

  Twoja wiadomość*

  Lokalizacja

  icon Twarda 44, 00-831 Warszawa
  +48 507 548 922 biuro@leadership-center.pl

  Opinie o nas

  Zarządzanie Projektami HR to było szkolenie, którego szukałam. Dopasowane rozwiązania do specyfiki pracy w HR. 2 dni dawki wiedzy i praktyki, które wykorzystuję w obecnej pracy. Język projektowy bardzo pomocny. Korzystam też ze strategicznych wskazówek od Mariusza Kapusty (kto ma budżet, jak eliminować zadania, których nie wykonamy i z jakimi argumentami pójść by osiągnąć cel). Nie mówiąc już o podstawach projektów jak harmonogram, którym posługuję się w bieżącej pracy - nie tylko w ramach projektu, ale też po to by zobrazować toczące się procesy, zadania i ich deadline'y. Myślę, że większość HR-owców wyniesie wartość dodaną z tego szkolenia - pomaga porozumiewać się z biznesem i lepiej rozumieć ich język. Szczególnie jeśli pracuje się z grupami projektowymi. Nawet jeśli na co dzień nie prowadzisz swoich projektów, ale uczestniczysz w grupach projektowych - również skorzystasz z tego szkolenia. Będziesz bardziej świadomym uczestnikiem projektu, który może wnieść więcej wartości dodanej rozumiejąc specyfikę pracy projektowej.

  Monika Jaśkielewicz HR Business Partner - ATM S.A. (Atman)

  Szkolenie ,,Zarządzanie Projektami HR” zorganizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego -prowadzone przez Pana Mariusza Kapusta przyniosło pozytywne zmiany w naszej firmie. Szkolenie, a tym samym stosowana metoda 12 pytań KISS PM ™ bardzo pomogła naszej firmie w realizacji zamierzonego celu – pozwalając zauważyć istotne elementy, które wcześniej nie były widoczne. Ważne w szkoleniu jest indywidualne podejście prowadzącego, który słucha problemu danej firmy i pomaga znaleźć sposób rozwiązania. Profesjonalne i indywidualne podejście Pana Mariusza pozwala nam zarekomendować szkolenie z Zarządzania Projektami HR.

  Sylwia Chałupczyńska Project Manager - MasterHR Sp. z o.o.

  Kiedy człowiek uczy się zarządzać projektami po prostu je robiąc, gromadzi wiele informacji i umiejętności, jednak brakuje mu czasu aby je ułożyć i nadać im strukturę. Szkolenie, na którym byłam (Zarządzanie Projektami HR) dało mi czas na refleksję nad tym co już wiem, a czego nie – pozwoliło na usystematyzowanie wiedzy i nadało jej większy sens. Uświadomiło, że dobry Project Manager czasami powinien zadać niewygodne pytania i czasami „zabić projekt” dla dobra organizacji. Nie wygra tym plebiscytu popularności ale zaoszczędzi organizacji wielu niepotrzebnych działań i inwestycji. Sztuka project managementu to nie tylko „robienie” projektów ale także odwaga aby ich nie „robić”.

  IKEA Business Service Center Sp. z o.o.

  Godny uznania jest sposób współpracy z nami jako klientem. Pomimo, że wiele etapów w naszym projekcie budowania standardu prowadziliśmy sami, byliśmy w ciągłym kontakcie z trenerem, który nas wspierał i mobilizował do kolejnych kroków. Widać dążenie do tego, aby klient był zadowolony oraz do tego, aby robić to, co jest w danym momencie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, a nie chęć sprzedania zadowolonemu klientowi „przyt okazji” kolejnych swoich produktów. Podoba nam się elastyczność ale też kreatywność i dążenie do rozwoju Leadership Center (np. e-learningowy kurs „12 pytań”). Z przekonaniem polecam Pana Mariusza Kapustę i firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie zarządzania projektami.

  Constantia Teich Poland Sp. z o.o.

  Metodyka prowadzenia szkolenia, zastosowane formy warsztatowe, dyskusje, prace w podgrupach czy gry symulacyjne spotkały się z dużym uznaniem uczestników szkolenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Magdaleną Robak i zespołem Leadership Center. Pani Magdalena posiada ogromną wiedzę dotyczącą umiejętności kierowania zespołem i potrafi przekazać ją w przystępny i ciekawy sposób. Z przekonaniem polecamy Panią Magdalenę Robak oraz firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie szkoleń.

  Dakoma Sp. z o.o.

  Należymy do

  Leadership Center jest członkiem Polskiej Izby Firm Szkoleniowych - największej organizacji zrzeszającej firmy szkoleniowe i doradcze w Polsce. Stanowi to potwierdzenie stosowania przez Leadership Center Kodeksu Dobrych Praktyk PIFS, który jest wspólnym mianownikiem jakościowym członków PIFS.

  Zaufali nam

  4
  2
  5
  3
  1