Bezpłatny kurs zarządzania projektami

Zapisz się do newslettera i odbierz kod na bezpłatny dostęp do kursu "Poznaj metodę 12 Pytań KISS PM®️".

Ekspert zarządzania projektami z ponad 20 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od 15 lat prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Autor Metody 12 PYTAŃ KISS PM® oraz książki „Zarządzanie projektami krok po kroku”. Twórca bloga na temat efektywności w życiu i biznesie oraz kanału YouTube Zarządzanie Projektami – Mariusz Kapusta, który obserwuje ponad 20 000 subskrybentów. Autor licznych publikacji na temat efektywności i zarządzania projektami oraz prezentacji na konferencjach branżowych. Wykładowca zarządzania projektami według standardu PMBOK® na Politechnice Warszawskiej, studiach podyplomowych HRBP na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na studiach MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Certyfikowany International Coach ICC (Executive, Business, Project Management Coaching), MBTI Practitioner (oceny typu osobowości), Certyfikat Project Management Professional PMP®, Agile Project Management Practitoner oraz Professional Scrum Master.

KOMENTARZE: 2

  1. Zacznij od root-cause analysis – jakiś 5Why, moze Ishikawa. Następnie jeśli problem zawiera jakąś sprzeczność – na przykład coś musi być ciężkie, ale jednocześnie mobilne – zastosuj TRIZ.
    Kapelusze de Bono są fajne, ale w praktyce moim zdaniem sprawdzają się równie dobrze jak burza mózgu.

    1. TRIZ nie doświadczałem, dużo dobrego słyszałem. Jestem zwolennikiem tego, żeby wrzucać sobie do koszyczka rózne metody i używać kiedy potrzeba. 5Why jest genialne gdy się otworzy. Ishikawa też. Ważne, żeby ugryźć problem sensownie. W kapeluszach lubię to, że pokazuje różne perspektywy – nie jest doskonałe i zawsze intuicyjne, ale robotę robi gdy trzeba. A jakie masz doświadczenia z burzą mózgów?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X
Miejsce na nagłówek Metodyki zarządzania projektami – 5 typów projektów