Szkolenia Managerskie - Leadership Center
KIEROWANIE, WZMACNIANIE POTENCJAŁU, DELEGOWANIE, AUTORYTET

Szkolenia managerskie

KIEROWANIE, WZMACNIANIE POTENCJAŁU, DELEGOWANIE, AUTORYTET

Dlaczego wybrać to szkolenie managerskie?

Zarządzanie projektami i zarządzanie przez projekty to coraz bardziej powszechne podejście do realizacji zadań Firmy oraz kierowania jej rozwojem. Skuteczny manager projektu potrafi zintegrować trzy obszary działań:

 • Realizację procesu
 • Osiągnięcie wyników
 • Aspekt ludzki

Obecna sytuacja rynkowa powoduje, że wielu managerów projektów koncentruje się szczególnie na obszarach twardych (procesy i wyniki), mniejszą wagę przykładając do aspektu kluczowego: ludzi. Wzmocnienie zaangażowania członków zespołu w realizację projektu, poprzez efektywne stosowanie technik komunikacji menedżerskiej jest kluczowym celem szkolenia.

Po co robimy szkolenia managerskie?

 

Pogłębiamy kompetencje wspomagajce kierowanie ludźmi w projekcie

Wzmacniamy rozumienie roli i funkcji lidera na różnych etapach rozwoju zespołu projektowego. Pokazujemy sposoby reagowania w sytuacji konfliktu w zespole projektowym
 

Poprawiamy jakość komunikacji managerskiej

Uczymy techniki motywującej komunikacji menedżerskiej na różnych etapach projektu (inspirujące komunikowanie celów, dopasowanie formy komunikacji do odbiorców, wydawanie poleceń i delegowanie, partycypacyjne planowanie działań, udzielanie informacji zwrotnych, prowadzenie rozmów motywujących i korygujących)
 

Uczymy zaangażowania ludzi w realizację celów projektowych

Uczymy sposobów angażowania zespołu w projekt (na etapie planowania i organizowania, a także w trakcie jego realizacji)
 

Dla kogo to szkolenie?

Szkolenie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogło być jak najlepiej dostosowane do potrzeb uczestników. W zależności od zakresu odpowiedzialności, wiedzy i doświadczenia zawodowego modyfikujemy dla Państwa zakres i trudność realizowanego w trakcie szkolenia studium przypadku. Szkolenie bardzo dobrze sprawdza się dla:

 • Managerów i kierowników funkcyjnych, którzy zarządzają projektami lub nadzorują kierowników projektów
 • Kierowników projektów, którzy zaczynają pracę na tym stanowisku lub wkrótce obejmą taką odpowiedzialność
 • Kadry zarządzającej, nadzorującej realizację projektów w organizacji

Po czym poznasz, że to dobry wybór?


Szkolenie zwiększy Twoje umiejętności wspomagające sterowanie procesem pracy. Przećwiczysz i nauczysz się:

Technik komunikacji managerskiej:

 • Inspirujące komunikowanie celów, wydawanie poleceń i delegowanie zadań
 • Udzielanie informacji zwrotnych, wzmacnianie skuteczności komunikacji

Dodatkowo dowiesz się jak:

 • Wzmocnić świadomość w zakresie prowadzenia zespołu projektowego przez kolejne fazy rozwoju
 • W jaki sposób reagować w sytuacji konfliktu w zespole projektowym

Co właściwie dostaję?


Warsztat realizowany jest metodami aktywizującymi, wykorzystującymi takie metody, jak:

analizy case study | prace grupowe i indywidualne | dyskusje moderowane | testy autodiagnostyczne | symulacje | odgrywanie ról (scenki „akwarium”)

SZKOLENIE 1

Kierowanie zespołem projektowym: aspekt ludzki

 • Kierowanie zespołem projektowym – co to tak na prawdę oznacza?
 • Inspirujące komunikowanie celów
 • Organizowanie pracy zespołu: Ludzie
 • Kierowanie w trakcie realizacji zadań: Modele wydawania poleceń
 • Kierowanie w trakcie realizacji zadań: Udzielanie informacji zwrotnych
 • Konflikt w zespole projektowym

SZKOLENIE 2

Delegowanie - metoda wzmacniania zaangażowania pracowników

 • Czym tak naprawdę jest delegowanie? Idea empowerment
 • Delegowanie z punktu widzenia pracownika
 • Delegowanie z punktu widzenia szefa
 • Zasady skutecznego delegowania zadań w praktyce
 • Rozwój pracownika w oparciu naukę na sukcesach i porażkach

Czas


Spójrz w swój kalendarz i zarezerwuj czas na udział w tym wydarzeniu. Jeżeli nie, to znaczy, że coś jest nie tak z tym, co napisaliśmy wcześniej :(. Trudno, zwolni się copywriter’a. Skoro to nie zadziałało to w takim razie wprost.

Zapraszamy na szkolenie, które trwa 2 dni, w sumie 16 godzin szkoleniowych

Dzień 1

8 godzin

Dzień 2

8 godzin

Miejsce wybrane przez Ciebie

Za ile?

Kto dopilnuje?

MAGDALENA ROBAK

Trener


Ekspert zarządzania zespołem – W zarządzaniu projektami to lubię najbardziej. Procedury są bardzo pomocne, ale bez nich projekty też się dzieją. Bez ludzi już nie bardzo.

Uwielbia proste i skuteczne narzędzia – Ludzie są na tyle różnorodni, że wystarczy komplikacji. Najskuteczniejsze są proste narzędzia, bo nie ma czasu na te skomplikowane.

Niestrudzona we wspieraniu talentów – Wiele osób jest awansowanych na stanowisko managera dlatego, że sprawdziły się na stanowisku technicznym. Pomagam im wzmocnić tą "drugą nóżkę" - koncentrację na człowieku i zespole.

Co może pójść nie tak?

1Procedury u mnie w firmie nie pozwalają mi zapłacić w proponowany przez was sposób
Napisz do nas lub zadzwoń. Znajdziemy sposób.
2Nie znalazłam na stronie ważnych dla mnie informacji
Daj nam znać kiedy możemy się z Tobą skontaktować. Zadzwonimy i wyjaśnimy to, czego nie udało się nam na stronie.
3Mam wątpliwości, czy ten program jest dla mnie
Jakie to wątpliwości? Możliwe, że masz rację. Nie chcemy się poddać bez walki. Daj nam znać jakie masz wątpliwości, odpowiemy na każde pytanie.
4Nie spodoba mi się szkolenie, gdy już na nim będę
Może tak się zdarzyć, chociaż to mało prawdopodobne. Do tej pory w naszej historii zdarzyło się to dosłownie 3 razy. Jeżeli uznasz, że szkolenie nie spełniło Twoich oczekiwań to zwracamy pieniądze.
5Nie mam czasu
Proponujemy szkolenie z zarządzania czasem 😉 – 8 dzień tygodnia. Potrafi zdziałać cuda :). A na poważnie, to nigdy nie będzie dość czasu na własny rozwój. Wpisz w kalendarz i już.

Co może szczególnie pomóc?


1Chcę się przygotować przed, żeby skorzystać jak najwięcej
Zapraszamy do darmowego kursu 12 pytań KISS PM. Możesz z niego skorzystać już teraz. Bez zobowiązań, żeby poznać na czym polega nasza metoda. Dzięki temu na szkoleniu będziesz wiedzieć na co szczególnie chcesz zwrócić uwagę.
2Chcę takie szkolenie, ale bez wycieczki do Warszawy
Jesteśmy otwarci na kolejne miasta. Jeżeli masz też kilka znajomych osób, które byłyby zainteresowane szanse rosną. Napisz do nas z informacją kiedy i gdzie chciałabyś się szkolić, a my zbierzemy zgłoszenia i zaproponujemy rozwiązanie.
3Chcę mieć pewność, że na szkoleniu będą poruszone moje tematy
Napisz do nas przed szkoleniem, czego oczekujesz, a my uwzględnimy je w szkoleniu lub odpowiemy na nie w jakiś inny sposób.
4Chcę wziąć udział w tym szkoleniu i nie płacić za nie
Brzmi jak intrygujący plan Czekamy na propozycje co w zamian?

Jak będziemy mierzyć postępy?

W bardzo skuteczny sposób, przy pomocy różnorodnych i miarodajnych narzędzi takich jak:

Badanie potrzeb przed szkoleniem.

Nasz trener kontaktuje się z uczestnikami szkolenia i osobami zarządzającymi zespołem, który będzie w nim uczestniczył. Omówi szczegółowo potrzeby i ustali problemy jakie zostaną poruszone podczas szkolenia. Dodatkowo uczestnicy otrzymują drogą mailową do uzupełnienia „zeszyt 12 pytań”, odpowiedzi na te pytania pozwalają przygotować szkolenie pod kątem faktycznych problemów i potrzeb uczestników

Ankieta tuż po szkoleniu.

Po zakończeniu szkolenia jego uczestnicy proszeni są o wypełnienie ankiety, która pozwala na ocenienie poziomu ich satysfakcji ze szkolenia

Raport poszkoleniowy.

Raport poszkoleniowy to podsumowanie informacji o przeprowadzonym szkoleniu. Zawiera między innymi takie cenne informacje jak: - charakterystyka grupy uczestników: ich mocne i słabe strony; obszary do rozwoju; rekomendacje, co do dalszych działań rozwojowych; kluczowe wyzwania zidentyfikowane przez uczestników. Oprócz szkolenia dostajesz więc informacje, które osobom zarządzającym zespołem, kierownikom czy dyrektorom czasem trudno zdobyć na co dzień

Praca domowa dla uczestników.

Uczestnicy otrzymują pracę do zrobienia, tak by można było ocenić jak w praktyce stosowana jest wiedza zdobyta podczas szkolenia. Czuwamy więc nad tym jak w praktyce radzą sobie uczestnicy szkolenia

Zmiana w Twoich KPI.

Czyli to na czym zależy Ci najbardziej: zastosowanie wiedzy zdobytej na szkoleniu da efekt w postaci większego stopnia realizacji celów Twojej firmy

Jak można wprowadzać zmiany?

Każde zmiany możesz dopasować do siebie, a my zrobimy to dla Ciebie.

Zaufali nam

Opinie o nas

 • Zarządzanie Projektami HR to było szkolenie, którego szukałam. Dopasowane rozwiązania do specyfiki pracy w HR. 2 dni dawki wiedzy i praktyki, które wykorzystuję w obecnej pracy. Język projektowy bardzo pomocny. Korzystam też ze strategicznych wskazówek od Mariusza Kapusty (kto ma budżet, jak eliminować zadania, których nie wykonamy i z jakimi argumentami pójść by osiągnąć cel). Nie mówiąc już o podstawach projektów jak harmonogram, którym posługuję się w bieżącej pracy - nie tylko w ramach projektu, ale też po to by zobrazować toczące się procesy, zadania i ich deadline'y. Myślę, że większość HR-owców wyniesie wartość dodaną z tego szkolenia - pomaga porozumiewać się z biznesem i lepiej rozumieć ich język. Szczególnie jeśli pracuje się z grupami projektowymi. Nawet jeśli na co dzień nie prowadzisz swoich projektów, ale uczestniczysz w grupach projektowych - również skorzystasz z tego szkolenia. Będziesz bardziej świadomym uczestnikiem projektu, który może wnieść więcej wartości dodanej rozumiejąc specyfikę pracy projektowej.  
  Monika Jaśkielewicz HR Business Partner
  ATM S.A. (Atman)
 • Szkolenie ,,Zarządzanie Projektami HR” zorganizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego -prowadzone przez Pana Mariusza Kapusta przyniosło pozytywne zmiany w naszej firmie. Szkolenie, a tym samym stosowana metoda 12 pytań KISS PM ™ bardzo pomogła naszej firmie w realizacji zamierzonego celu – pozwalając zauważyć istotne elementy, które wcześniej nie były widoczne. Ważne w szkoleniu jest indywidualne podejście prowadzącego, który słucha problemu danej firmy i pomaga znaleźć sposób rozwiązania. Profesjonalne i indywidualne podejście Pana Mariusza pozwala nam zarekomendować szkolenie z Zarządzania Projektami HR.  
  Sylwia Chałupczyńska Project Manager
  MasterHR Sp. z o.o.
 • Kiedy człowiek uczy się zarządzać projektami po prostu je robiąc, gromadzi wiele informacji i umiejętności, jednak brakuje mu czasu aby je ułożyć i nadać im strukturę. Szkolenie, na którym byłam (Zarządzanie Projektami HR) dało mi czas na refleksję nad tym co już wiem, a czego nie – pozwoliło na usystematyzowanie wiedzy i nadało jej większy sens. Uświadomiło, że dobry Project Manager czasami powinien zadać niewygodne pytania i czasami „zabić projekt” dla dobra organizacji. Nie wygra tym plebiscytu popularności ale zaoszczędzi organizacji wielu niepotrzebnych działań i inwestycji. Sztuka project managementu to nie tylko „robienie” projektów ale także odwaga aby ich nie „robić”.  
  IKEA Business Service Center Sp. z o.o.
 • Godny uznania jest sposób współpracy z nami jako klientem. Pomimo, że wiele etapów w naszym projekcie budowania standardu prowadziliśmy sami, byliśmy w ciągłym kontakcie z trenerem, który nas wspierał i mobilizował do kolejnych kroków. Widać dążenie do tego, aby klient był zadowolony oraz do tego, aby robić to, co jest w danym momencie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, a nie chęć sprzedania zadowolonemu klientowi „przyt okazji” kolejnych swoich produktów. Podoba nam się elastyczność ale też kreatywność i dążenie do rozwoju Leadership Center (np. e-learningowy kurs „12 pytań”). Z przekonaniem polecam Pana Mariusza Kapustę i firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie zarządzania projektami.
  Constantia Teich Poland Sp. z o.o.
 • Metodyka prowadzenia szkolenia, zastosowane formy warsztatowe, dyskusje, prace w podgrupach czy gry symulacyjne spotkały się z dużym uznaniem uczestników szkolenia.  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Magdaleną Robak i zespołem Leadership Center. Pani Magdalena posiada ogromną wiedzę dotyczącą umiejętności kierowania zespołem i potrafi przekazać ją w przystępny i ciekawy sposób. Z przekonaniem polecamy Panią Magdalenę Robak oraz firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie szkoleń.
  Dakoma Sp. z o.o.

Zgłoś się na szkolenie


Zarezerwuj sobie miejsce na szkoleniu. Zapraszamy do kontaktu, pomożemy ocenić, co najlepiej pasuje do Twojej sytuacji i wyzwań, przed jakimi stoisz.