Standard Zarządzania Projektami wg. PMBOK® Guide - Leadership Center
 

Szkolenie Standard Zarządzania Projektami wg. PMBOK® GuideTo szkolenie z fundamentów wiedzy projektowej. Systematyzuje podstawowe metody, narzędzia i nomenklaturę zgodnie z wytycznymi PMI zawartymi w PMBOK® Guide.

Wprowadza kluczowe najlepsze praktyki oraz buduje całościowe zrozumienie zagadnień projektowych.

Szkolenie trwa 3 dni (2 dni wymagają redukcji programu)

Cele szkolenia

 
 • Dostarczenie podstawowej wiedzy niezbędnej do poprowadzenia projektu z sukcesem
 • Przećwiczenie najważniejszych narzędzi wykorzystywanych na co dzień przez kierowników projektów i zespoły projektowe
 • Ujednolicenie języka projektowego wg. nomenklatury PMBOK® Guide
 • Zbudowanie całościowego rozumienia roli twardych i miękkich narzędzi w czasie prowadzenia projektu
 • Realizacja pierwszego kroku na drodze do zdanego egzaminu PMP lub CAPM

Sposób pracy

Przed szkoleniem do uczestników rozsyłany jest krótki materiał wprowadzający w tematykę zajęć.
Tematy przerabiane są poprzez naprzemienne zwięzłe wykłady, dyskusje i ćwiczenia praktyczne. Powtarzając ten cykl krok po kroku, zgodnie z chronologią działań w projekcie, uczestnicy zapoznają się praktycznie z kolejnymi zadaniami związanymi z zarządzaniem projektami. W ciągu 3 dni warsztatu uczestnicy pracują w podgrupach na przykładowych projektach. Przykładowe projekty dobierane są (przed albo w trakcie zajęć) tak, by opierały się na rzeczywistości biznesowej w której poruszają się uczestnicy.

W trakcie zajęć inicjowane są liczne dyskusje moderowane, kiedy to uczestnicy dzielą się swoimi doświadczeniami w poszczególnych aspektach. Całość wzbogacają liczne przykłady z praktyki projektowej trenera, krótkie materiały wideo oraz ilustrowanie wybranych tematów w software wspierającym .

W czasie zajęć uwypuklane są zagadnienia związane z certyfikacją, zaś szkolenie podsumowywane jest testem symulującym uproszczony test egzaminacyjny PMP. Po zajęciach uczestnicy otrzymują maila z dodatkowymi materiałami, w tym z praktycznymi szablonami dokumentów projektowych oraz rekomendowaną literaturą. Zapewniony jest też bezterminowo otwarty kontakt z trenerem, gdyby pojawiła się potrzeba krótkich konsultacji.

Na życzenie klienta szkolenie może odwoływać się do polsko lub angielskojęzycznego słownictwa. Może też być realizowane w całości po angielsku.

Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

Program szkolenia

Wprowadzenie
Poznajmy się!
Kiedy projekt nie jest projektem?
Sukcesy i porażki projektowe – skąd się biorą? Jakie są statystyki?
Najważniejsze role w projekcie – kim jest kierownik projektu?
Jak pracować ze sponsorem i zespołem?

Cykl życia projektu i kluczowe procesy w projekcie
Inicjowanie
Planowanie
Realizacja
Monitoring
Zakończenie
Cykl życia projektu, a obszary wiedzy – czym zajmuje się PM w trakcie przedsięwzięcia?
Nie tylko wnętrze projektu - elementy kontekstowe oraz biznesowe

Rozpoczęcie projektu – procesy inicjacji
Sponsor i/lub Komitet Sterujący – jak razem dobrze żyć od początku?
Uzasadnienie biznesowe jako motor napędowy projektu
Stworzenie rzetelnej Karty Projektu – nie tak proste jak się wydaje
Pozyskanie, zrozumienie i spisanie wymagań projektowych

Zespół i otoczenie projektu
Pozyskanie zespołu – ludzie jako kluczowy czynnik sukcesu
Sposoby na motywowanie
Kontekst przedsięwzięcia – prawo, ekologia, rynek
Projekt w organizacji – skuteczne rozwiązania problemów z organizacją macierzową
Interesariusze/stakeholders – kto jest z nami, a kto będzie przeszkadzał - identyfikacja , analiza i zaplanowanie działań

Planowanie
Jak upewnić się, że o niczym nie zapomnimy w zakresie projektu? – Struktura Podziału Prac (WBS)
Kto co robi – przydział odpowiedzialności
Przygotowanie planów bazowych:
- Zakres (specyfikacja, wyłączenia, wersjonowanie)
- Koszty (estymacja i rezerwy, realistyczny budżet)
- Harmonogram(szacowanie czasu, kolejność zadań i powiązania, wykres belkowy, łańcuch krytyczny)
Jakość - współczesne podejście do satysfakcji klienta
Realizacja projektu w warunkach ograniczonych zasobów
Jak odnaleźć się w procesach zakupowych?
Przewidując nieprzewidziane – zarządzanie ryzykiem w pigułce (szanse i zagrożenia, identyfikacja, wybór najważniejszych zagadnień, zaplanowanie reakcji, plany zapasowe)
Dwa słowa o umowach

Zmiany projektowe
Jak przeciwdziałać niekontrolowanemu rozrostowi zakresu?
Sprawny system zarządzania zmianami
Zmiany, a kontrakty

Realizacja i kontrola projektu
Jak zacząć, żeby szybko ruszyć z pracami
Budowanie zaufania
Sprawne zarządzanie dzień po dniu
Efektywność spotkań – sekret wydajnych kierowników projektów
Kontrola bieżąca – odchylenia zawsze będą, ale kiedy bić na alarm?
Raportowanie, które pomaga, a nie przeszkadza

Zakończenie projektu
Gdy zbliża się finał – rola kierownika projektu na końcu
Sprawne przekazanie produktu projektu
Podsumowanie przedsięwzięcia – zdobyte doświadczenia
Zaplanowanie tego co będzie „po” czyli weryfikacja założeń biznesowych

Na koniec
Test końcowy a’la PMP
Wytyczenie indywidualnych obszarów do dalszej pracy
Sesja informacji zwrotnej
 • Kiedy?

  W terminie ustalonym indywidualnie
 • Gdzie?

  Miejsce wybrane przez Ciebie
 • Za ile?

  Zapytaj o ofertę dla siebie

Trener

KONRAD KLEPACKI


Trener i konsultant – Jako trenera wyróżnia go szeroki wachlarz tematów ekspertyzy w obszarze zarządzania projektami od aspektów finansowych i narzędzi wsparcia IT, poprzez praktyczne organizowanie pracy na poziomie projektu i portfela, po aspekty motywacji zespołu.

Wykładowca, przedsiębiorca i wynalazca – Wykłada na studiach MBA i podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, Wyższej Szkole Bankowej w Gdyni oraz w programach korporacyjnych. Prowadzi webinary z zakresu zarządzania projektami i prezentuje na konferencjach branżowych.

Certyfikaty – Project Management Professional PMP®; Certified Project Manager - IPMA level C; PRINCE 2 Practitioner; Certified Scrum Master; TRIZ level 3

8 lat doświadczenia jako kierownik międzynarodowych projektów w autmotive i IT. 10 lat prowadzenia szkoleń i wdrażania efektywnego zarządzania projektami w organizacjach

Chcesz takie szkolenie dla Twojego zespołu?

Zaufali nam

 • Zarządzanie Projektami HR to było szkolenie, którego szukałam. Dopasowane rozwiązania do specyfiki pracy w HR. 2 dni dawki wiedzy i praktyki, które wykorzystuję w obecnej pracy. Język projektowy bardzo pomocny. Korzystam też ze strategicznych wskazówek od Mariusza Kapusty (kto ma budżet, jak eliminować zadania, których nie wykonamy i z jakimi argumentami pójść by osiągnąć cel). Nie mówiąc już o podstawach projektów jak harmonogram, którym posługuję się w bieżącej pracy - nie tylko w ramach projektu, ale też po to by zobrazować toczące się procesy, zadania i ich deadline'y. Myślę, że większość HR-owców wyniesie wartość dodaną z tego szkolenia - pomaga porozumiewać się z biznesem i lepiej rozumieć ich język. Szczególnie jeśli pracuje się z grupami projektowymi. Nawet jeśli na co dzień nie prowadzisz swoich projektów, ale uczestniczysz w grupach projektowych - również skorzystasz z tego szkolenia. Będziesz bardziej świadomym uczestnikiem projektu, który może wnieść więcej wartości dodanej rozumiejąc specyfikę pracy projektowej.  
  Monika Jaśkielewicz HR Business Partner
  ATM S.A. (Atman)
 • Szkolenie ,,Zarządzanie Projektami HR” zorganizowane przez Akademię Leona Koźmińskiego -prowadzone przez Pana Mariusza Kapusta przyniosło pozytywne zmiany w naszej firmie. Szkolenie, a tym samym stosowana metoda 12 pytań KISS PM ™ bardzo pomogła naszej firmie w realizacji zamierzonego celu – pozwalając zauważyć istotne elementy, które wcześniej nie były widoczne. Ważne w szkoleniu jest indywidualne podejście prowadzącego, który słucha problemu danej firmy i pomaga znaleźć sposób rozwiązania. Profesjonalne i indywidualne podejście Pana Mariusza pozwala nam zarekomendować szkolenie z Zarządzania Projektami HR.  
  Sylwia Chałupczyńska Project Manager
  MasterHR Sp. z o.o.
 • Kiedy człowiek uczy się zarządzać projektami po prostu je robiąc, gromadzi wiele informacji i umiejętności, jednak brakuje mu czasu aby je ułożyć i nadać im strukturę. Szkolenie, na którym byłam (Zarządzanie Projektami HR) dało mi czas na refleksję nad tym co już wiem, a czego nie – pozwoliło na usystematyzowanie wiedzy i nadało jej większy sens. Uświadomiło, że dobry Project Manager czasami powinien zadać niewygodne pytania i czasami „zabić projekt” dla dobra organizacji. Nie wygra tym plebiscytu popularności ale zaoszczędzi organizacji wielu niepotrzebnych działań i inwestycji. Sztuka project managementu to nie tylko „robienie” projektów ale także odwaga aby ich nie „robić”.  
  IKEA Business Service Center Sp. z o.o.
 • Godny uznania jest sposób współpracy z nami jako klientem. Pomimo, że wiele etapów w naszym projekcie budowania standardu prowadziliśmy sami, byliśmy w ciągłym kontakcie z trenerem, który nas wspierał i mobilizował do kolejnych kroków. Widać dążenie do tego, aby klient był zadowolony oraz do tego, aby robić to, co jest w danym momencie najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, a nie chęć sprzedania zadowolonemu klientowi „przyt okazji” kolejnych swoich produktów. Podoba nam się elastyczność ale też kreatywność i dążenie do rozwoju Leadership Center (np. e-learningowy kurs „12 pytań”). Z przekonaniem polecam Pana Mariusza Kapustę i firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie zarządzania projektami.
  Constantia Teich Poland Sp. z o.o.
 • Metodyka prowadzenia szkolenia, zastosowane formy warsztatowe, dyskusje, prace w podgrupach czy gry symulacyjne spotkały się z dużym uznaniem uczestników szkolenia.  Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Panią Magdaleną Robak i zespołem Leadership Center. Pani Magdalena posiada ogromną wiedzę dotyczącą umiejętności kierowania zespołem i potrafi przekazać ją w przystępny i ciekawy sposób. Z przekonaniem polecamy Panią Magdalenę Robak oraz firmę Leadership Center jako wartościowego partnera we współpracy w zakresie szkoleń.
  Dakoma Sp. z o.o.

Zgłoś się na szkolenie


Zarezerwuj sobie miejsce na szkoleniu. Zapraszamy do kontaktu, pomożemy ocenić, co najlepiej pasuje do Twojej sytuacji i wyzwań, przed jakimi stoisz.