Bezpłatny kurs zarządzania projektami

Zapisz się do newslettera i odbierz kod na bezpłatny dostęp do kursu "Poznaj metodę 12 Pytań KISS PM®️".

Ekspert zarządzania projektami z ponad 20 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od 15 lat prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Autor Metody 12 PYTAŃ KISS PM® oraz książki „Zarządzanie projektami krok po kroku”. Twórca bloga na temat efektywności w życiu i biznesie oraz kanału YouTube Zarządzanie Projektami – Mariusz Kapusta, który obserwuje ponad 20 000 subskrybentów. Autor licznych publikacji na temat efektywności i zarządzania projektami oraz prezentacji na konferencjach branżowych. Wykładowca zarządzania projektami według standardu PMBOK® na Politechnice Warszawskiej, studiach podyplomowych HRBP na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na studiach MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Certyfikowany International Coach ICC (Executive, Business, Project Management Coaching), MBTI Practitioner (oceny typu osobowości), Certyfikat Project Management Professional PMP®, Agile Project Management Practitoner oraz Professional Scrum Master.

KOMENTARZE: 2

 1. Dzień dobry Panu.
  Niestety błędnie Pan przedstawia koncepcję odwrotnego harmonogramu. Nie wiem czy przeczytał Pan książkę że zrozumieniem bo w odwrotnym harmonogramie chodzi przede wszystkim o tzw. rozrywkę bez poczucia winy. Wpisujemy w kalendarz tylko rzeczy nie związane z pracą czyli sen spotkania czas z rodziną treningi zakupy itd a dopiero resztę wolnego czasu staramy się wypełnić efektywną pracą, pracując przynajmniej 30 minut bez przerwy i taki przepracowany blok rejestrujemy w harmonogramie licząc ile udało nam się przepracować. Chodzi o motywacje bo np jest 12 o 18 mam trening a o 19 randkę z dziewczyną. Mam perspektywę fajnego wieczoru więc teraz przez 6 godzin łatwo się zmobilizować i robię to bo chce a nie muszę.

  1. Dzień dobry,

   Dziękuję za tę uwagę. Aż sprawdziłem czy nie wprowadzam kogoś w błąd :( Po małym śledztwie

   0. Chyba obaj mamy rację i obaj się mylimy.
   1. “Bazując na podejściu Neila Fiore i 7 nawykach skutecznego działania, gdzie Covey mówi o tym, żeby robić najpierw rzeczy najważniejsze, stworzyłem sobie system, który polecam i stosuję” – nie przedstawiam odwrotnego harmonogramu. Ponieważ inspirowane Neilem Fiore oddaję kredyt, ale to co opisuję dalej to moje autorskie podejście stąd “Odwrócony”
   2. Co do koncepcji z książki jest tak jak Pan to opisuje i nie ma się co z tym kłócić :) Focus postawiony na osiągnięcię innych celów
   3. Faktycznie podobna nazwa mogła wprowadzić kontuzję, dlatego dzięki za zwrócenie uwagi.

   Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia.
   MK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X
Miejsce na nagłówek Metodyki zarządzania projektami – 5 typów projektów