Bezpłatny kurs zarządzania projektami

Zapisz się do newslettera i odbierz kod na bezpłatny dostęp do kursu "Poznaj metodę 12 Pytań KISS PM®️".

Ekspert zarządzania projektami z ponad 20 letnim doświadczeniem, trener i przedsiębiorca. Od 15 lat prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą Leadership Center. Autor Metody 12 PYTAŃ KISS PM® oraz książki „Zarządzanie projektami krok po kroku”. Twórca bloga na temat efektywności w życiu i biznesie oraz kanału YouTube Zarządzanie Projektami – Mariusz Kapusta, który obserwuje ponad 20 000 subskrybentów. Autor licznych publikacji na temat efektywności i zarządzania projektami oraz prezentacji na konferencjach branżowych. Wykładowca zarządzania projektami według standardu PMBOK® na Politechnice Warszawskiej, studiach podyplomowych HRBP na Akademii Leona Koźmińskiego oraz na studiach MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Certyfikowany International Coach ICC (Executive, Business, Project Management Coaching), MBTI Practitioner (oceny typu osobowości), Certyfikat Project Management Professional PMP®, Agile Project Management Practitoner oraz Professional Scrum Master.

KOMENTARZE: 4

 1. Propozycja odpowiedzi: Dziękuję serdecznie za zaufanie jakim obdarzyli mnie Państwo wybierając moją osobę do zaprezentowania propozycji poprowadzenia tego projektu. Niestety najprawdopodobniej nie będę mógł tego projektu poprowadzić ze względu na przedstawione parametry tego projektu. W przypadku możliwości przeorganizowania harmonogramu i zasobów, z przyjemnością pomogę Państwu w wypracowaniu optymalnego połączenia parametrów tego projektu, tak by miał on jak największe szanse realizacji. … Wygląda na to, że najbliżej odpowiedzi C ;)

 2. Szefie,
  Tak ambitny projekt, do realizacji w tym czasie, wymaga niestandardowego zarządzania. Potrzebuję trzech dni i z pomocą Tomka (architekt techniczny), Wojtka (koordynator zasobów) i Tadeusza (właściciel biznesowy produktu) przedstawimy Full Kit dla dużych, zarządczych zadań i sieć działań projektu. Użyjemy sztafetowej metodyki CCPM, która przy agresywnym planowaniu czasu, ujmuje w buforze projektu naturalne istnienie odchyleń i pozwala przeprowadzić go bez zatrzymania. Ma też unikalną zdolność odzyskiwania czasu, którego inaczej by zabrakło. Stan prac będzie dla Kierownictwa widoczny na codziennie aktualnym wykresie gorączki projektu, który ujawnia zaburzenia realizacji po 1-2 dniach i skupia uwagę tam, gdzie jest potrzebna. Jest poniedziałek wieczorem.
  Czy możemy wraz z Tadeuszem, Tomkiem i Wojtkiem stawić się u Pana w gabinecie w piątek o 8:30 z planem realizacji projektu?

 3. Jest to duże wyzwanie, którego realizacja będzie graniczyła z cudem, ale kto nie próbuje i nie działa ten nie wygrywa. Jutro o 11.00 będzie gotowy plan działania z wykorzystaniem synergicznej metody zarządzania zasobami i przygotowaną oceną ryzyka projektu.

 4. Interesujące opcje :). Pewnie z nich da się skompilować tę idealną.
  @Piotr: kupuję tekst o “realizacji graniczącej z cudem” – dobre pozycjonowanie siebie :D
  @Jane, Paweł: zobaczymy :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X
Miejsce na nagłówek Metodyki zarządzania projektami – 5 typów projektów